Aleksander Kwaśniewski dostrzega zagrożenia i problemy związane z migrantami, ale jest zdania, że… „Europa ich potrzebuje”. Porównuje ich sytuację do tego, co działo się z Polakami!

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Europa od wielu miesięcy zmaga się z poważnym problemem migracyjnym. Stary Kontynent zalewają uchodźcy, ale nie brakuje osób, które to cieszy. Aleksander Kwaśniewski ma swoje obawy, ale uważa, że Europa potrzebuje imigrantów. Obecną sytuację porównuje do tego, co działo się z Polakami.

Były prezydent gościł w programie „Horyzont” w TVN. Kwaśniewski stwierdził, że fali imigracji nie uda się powstrzymać, a Europa może na tym skorzystać.

Starzejące się społeczeństwo europejskie potrzebuje migrantów. Możemy się obrażać na multikulturowość, możemy się obrażać na imigrację, ale to jest już wpisane w naszą przyszłość

– stwierdził Kwaśniewski na antenie TVN.

Kwaśniewski nie ukrywał, że widzi pewne problemy związane z napływem imigrantów, ale szybko próbował odwrócić od tego uwagę, kierując rozmowę na temat historii Polski i imigracji z naszego kraju.

Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich tych ludzi bezpośrednio. Jest również problem asymilacji. To jest problem, który Polacy przeżyli. Proszę pamiętać, że jesteśmy narodem diaspory. Jeździłem po całym świecie, nie było miejsca, gdzie bym Polaków nie spotkał

– powiedział Kwaśniewski, wskazując, że Polacy przez wiele lat z najróżniejszych przyczyn wyjeżdżali z kraju i osiedlali się w różnych zakątkach globu. Wydaje się jednak, że ich asymilacja przebiegała mniej boleśnie niż ma to miejsce w przypadku uchodźców współcześnie.

Zdaniem Kwaśniewskiego Polska w sprawie imigrantów powinna wzorować się na krajach, które popełniły najmniej błędów. Wskazał przykład Szwajcarii. Ponadto były prezydent uważa, że cała Unia Europejska powinna sensownie uregulować kwestie przybyszów.

Europa powinna wprowadzić rodzaj kodeksu dla imigrantów

– ocenił Kwaśniewski.

(340)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.