Trybunał Konstytucyjny: pieniądze z OFE w ZUS? To zgodne z prawem. „Wybrali kradzież. Konstytucyjnie”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie rozpoznał wnioski w sprawie przeniesienia środków zgromadzonych przez obywateli w Otwartych Funduszach Emerytalnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W opinii sędziów, działanie było zgodne z prawem. Całą sprawę skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu” Tomasz Sommer na swoim profilu na Facebooku:

Kilku gości w śmiesznych czapkach, które rzekomo mają dodać im powagi, obwarowani immunitetami oraz posiadającymi zagwarantowane najwyższe w kraju emerytury na poziomie 20 tys. złotych, choć w życiu grosza na nie nie wpłacili – klepnęli właśnie kradzież OFE, czyli ciułanych przez podatników pod przymusem pieniędzy.

„Sędziowie TK musieli zmierzyć się z bardzo trudnym zadaniem wyważenia dwóch sprzecznych – przynajmniej w tym przypadku – racji: zachowania równowagi budżetowej i poszanowania prawa własności, które gwarantuje Konstytucja” – piszą depesze. Wywiązali się wzorcowo.

Wybrali kradzież. Konstytucyjnie.

Przy okazji na powierzchnię wyszli rozmaici obłudnicy.

– Mam nadzieję, że uznanie za zgodne z konstytucją zabrania połowy oszczędności zgromadzonych w OFE w postaci obligacji nie pociągnie za sobą przejęcia przez rząd drugiej połowy oszczędności ulokowanych w akcjach – ocenia wyrok TK Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, a jednocześnie członek rady nadzorczej ZUS. To ten sam Mordasewicz, który zawsze stał po stronie każdej decyzji rządu Tuska, tej o OFE też.

Konkluzja? Zupełnie oczywista. Przymus ubezpieczeń, czyli zabranie siłą pieniędzy jednych ludzi by dać je pod zarząd drugich zawsze prowadzi do marnotrawstwa i defraudacji. A jeśli zaboru dokonuje rząd, to jeszcze zatwierdzi sobie ten rabunek przy pomocy kupionych za emerytury i przywileje sędziów…

źródło: własne / profil Tomasza Sommera na Facebooku

(116)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.