Środowiska żydowskie protestują przeciw lewackiej demonstracji. „Wyprawa po niemiecki „socjal” to nie to samo co ucieczka przed niemieckimi Einsatzgruppen”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

7 listopada odbędzie się demonstracja „Solidarność zamiast nacjonalizmu”, która ma stanowić wyraz sprzeciwu wobec niechęci w stosunku do tzw. uchodźców. Weźmie w niej udział kilka organizacji lewicowo-anarchistycznych (w tym Amnesty International). Kompletne zaskoczenie może budzić wybrane miejsce . Otóż lewaccy organizatorzy upatrzyli sobie… Umschlagplatz – to właśnie tam w czasach niemieckiej okupacji Żydzi byli ładowani do bydlęcych wagonów i kierowani do komór gazowych w Treblince.

Wybór miejsca spotkał się z oburzeniem w środowiskach żydowskich. W ostrych słowach pomysł krytykuje redakcja Erec Israel.

– To oburzające. Zaprawdę, są takie melodie, przy których nie wypada, po prostu nie wypada tańczyć…

– czytamy w oświadczeniu.

– Wyprawa po niemiecki „socjal” to nie to samo co ucieczka przed niemieckimi Einsatzgruppen

– autorzy nie kryją oburzenia.

Każde, ale to każde porównanie dzisiejszej sytuacji muzułmanów do sytuacji Żydów europejskich podczas II wojny światowej jest haniebne, kłamliwe, uwłaczające Żydom i pomniejszające największą tragedię w historii narodu żydowskiego. Nie ma żadnej analogii!!!

Wreszcie sprzeciw ogromnej części polskiego społeczeństwa wobec fali muzułmanów (nie tylko Syryjczyków) zmierzających do Europy ma bardzo niewiele wspólnego z II wojną światową, a bardzo dużo z całkiem współczesnym fenomenem islamskiego dżihadu.

Autorzy są również oburzeni ” milczeniem izraelskiej ambasady oraz żydowskich organizacji w Polsce z rabinem Michaelem Schudrichem na czele”.

Strona Izrael.org.il przytacza również komentarz Dany Rotschild, której matka cudem uratowała się z Umschlagplatzu.

Wybranie Umschlagplatzu jest dosłownie pluciem w tych, dla których tam rozpoczęła się droga do komór gazowych!!!! […] „Idziemy RAZEM PONAD GRANICAMI”??? Ponad jakimi granicami???? Dla organizatorów tej demonstracji nie jest dość jasne, że ludobójstwo Żydow to jest granica, której nie wolno, absolutnie nie wolno przekraczać dla lansowania się nikomu????

Moi rodzice przeszli Getto Warszawskie… Z Umschlagplatzu zabrano członków mojej rodziny do komór gazowych… z Umschlagplatzu zabrano mojego dziadka, Daniela Furmana, do Treblinki!!!! Nie ma granic??? Dla mnie jest i dla Ocalałych i ich rodzin jest granica!!!!! Jest granica dla znieczulenia, jest granica, gdzie kończy się przyzwoitość i zaczyna się hańba i bezczelność i próby zrównania jakichkolwiek losów z tym, co zrobiono Żydom podczas Zagłady i Żydom warszawskim na Umschlagplatzu!!!! [pisownia oryginalna]

źródło: własne / Izrael.org.il

(29)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.