Tak prezentuje się nowy Pałac Saski – na razie wirtualny. Zobacz symulację symbolu przedwojennej Warszawy

w Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

palacKilka dni temu wystartował projekt Saski360, dzięki któremu można zobaczyć symulację przedstawiającą odtworzoną zachodnią pierzeję Placu Piłsudskiego w Warszawie w postaci Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla i kamienic od strony ulicy Królewskiej.

Jak czytamy na stronie projektu – unikatowe zdjęcia, wysokiej jakości ujęcia lotnicze i fotorealistyczne wizualizacje pozwoliły przedstawić wirtualną wersję odbudowanej zachodniej pierzei Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. To, jak dzisiaj Pałac Saski – symbol przedwojennej Warszawy – prezentowałby się w otoczeniu nowoczesnej zabudowy można zobaczyć na stronie internetowej saski360.pl.

Projekt wpisuje się w podejmowane od wielu lat i gromadzące spore poparcie inicjatywy zmierzające do odbudowy zniszczonych po powstaniu warszawskim budynków. Wizualizacja opracowana została przez pracownię SkyConcept, a partnerami jest m.in. portal NowaWarszawa.pl oraz Stowarzyszenie Saski 2018, które prowadzi działania na rzecz odbudowy wspomnianych budynków.

Pałac Saski, wysadzony w powietrze przez Niemców w grudniu 1944
Pałac Saski, wysadzony w powietrze przez Niemców w grudniu 1944

Cała wizualizacja dostępna jest na specjalnie ku temu uruchomionej stronie internetowej. Do działania wymaga jedynie przeglądarki wyposażonej we wtyczkę Adobe Flash w wersji minimum 9 (jest to standardowy dodatek do przeglądarek internetowych pracujących na desktopach). Nawigacja jest bardzo prosta i ogranicza się do wskazania kierunku patrzenia. Na wszelki wypadek autorzy wyposażyli ją w dodatkowe przyciski nawigacyjne dające użytkownikowi większą kontrolę. Jest to dobre rozwiązanie z uwagi na to, że prezentacja ma tendencje, szczególnie w przypadku użycia touchpada do zbytniego uciekania. Po prawej stronie dostępnych jest pięć proponowanych widoków (między innymi rzut na kolumnadę z Grobem Nieznanego Żołnierza). Całość można oglądać w oknie przeglądarki lub w trybie pełnoekranowym. Polecam zdecydowanie to drugie rozwiązanie.

Dopełnieniem wizualizacji jest krótka historia Pałacu Saskiego i nieudanych prób jego odbudowy.

źródło: Historia.org.pl

Zobacz wizualizację – TUTAJ!

(89)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.