16-letnia Niemka uciekła z domu, by dołączyć do ISIS. Teraz płacze, marząc o powrocie do ojczyzny. Irakijczycy za karę urządzili jej ,,drogę hańby” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecka nastolatka przeszła na islam i w końcu w wieku 16 lat uciekła z domu. Trafiła do Syrii i przyłączyła się do ISIS. Teraz żałuje swojej decyzji. Dziewczyna została złapana przez irackich żołnierzy i upokorzona. Błaga o pozwolenie na powrót do Niemiec.

Linda Wanzel miała niespełna 16 lat i była praktykującą muzułmanką (na islam przeszła jako 15-latka), gdy postanowiła uciec z domu i dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego. Zwerbował ją przez internet jeden z rekruterów ISIS. Dziewczyna po dotarciu na miejsce szybko poślubiła czeczeńskiego bojownika. Ten niedługo później zginął, a Linda została ujęta wraz z małym chłopcem – najprawdopodobniej swoim synem – przez irackich żołnierzy.

Wojskowi, którzy zatrzymali członkinię ISIS, nakręcili film z radosnej dla siebie chwili. Widać na nim, jak prowadzą niemiecką muzułmankę i robią jej coś w rodzaju ,,drogi hańby”.

Nic dziwnego, że nastolatka bardzo żałuje swojej decyzji o ucieczce z domu.

Chcę się tylko stąd wydostać. Chcę być z dala od wojny, od broni i tego całego hałasu. Chcę wrócić do domu

– powiedziała Linda Wanzel, która dodała, że liczy na ekstradycję do Niemiec. Już zapowiedziała, że będzie współpracowała z władzami. Tak czy inaczej czeka ją nawet 10 lat więzienia za przynależność do organizacji terrorystycznej – kara może być tak długa, jeśli zostanie udowodnione, że walczyła i zabijała w imię Allaha. Gorsza kara grozi jej w Iraku. Teoretycznie mogłaby zostać skazana nawet na śmierć.

Istnieją też podejrzenia, że mogła być członkinią policji moralności, która kontroluje lokalną ludność, czy przestrzega prawa szariatu. Na skutek jej decyzji ludzie mogli być skazywani na karę chłosty.

Władze Niemiec rozmawiają z Irakijczykami na temat uwolnienia Lindy. Czeka na to też ojciec dziewczyny, który przyznał w rozmowie z niemiecką telewizją, że nigdy nie widział swojej córki takiej smutnej i przerażonej. Linda uciekła z domu, gdy była pod opieką matki. Powiedziała jej, że wyjeżdża ze znajomymi na weekend, a tak naprawdę ruszyła do Turcji, skąd trafiła do Syrii. Szybko pożałowała swojej decyzji i teraz nie wie, co ją czeka.

źródło: Daily Mail

(28212)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.