11 września 2001 r. w World Trade Center wśród niemal 3000 zabitych było sześcioro Polaków. Zginęli Łukasz, Norbert, Dorota, Jan, Maria, Anna… Sześć różnych tragicznych historii

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Word Trade Center zginęły niemal 3000 osoby z całego świata. Wśród nich było sześcioro Polaków: Łukasz Milewski, Norbert Szurkowski, Dorota Kopiczko, Jan Maciejewski, Maria Jakubiak i Anna Pietkiewicz.

omnŁukasz Milewski miał 21 lat. Studiował zarządzanie i marketing w Białymstoku. Do Nowego Jorku przyjechał na wakacje i pracował żeby dorobić na studia.

– Pracował tam tylko trzy tygodnie. Był dumny, że pracuje w największym biurowcu świata. Zawsze nam powtarzał, że pracuje w chmurach. Ta praca to była dla niego tylko przygoda, miał wrócić do Polski 26 września… – wspomina siostra Łukasza Kamila Milewska–Podejma. Co roku, na cmentarzu w Suwałkach, skąd pochodził Łukasz, dzieci z miejscowej szkoły nr 5 kładą kwiaty na grobie Łukasza. W środku nie ma ciała, a jedynie jego rzeczy.

Norbert Szurkowski
Norbert Szurkowski

Norbert Szurkowski miał 21 lat. Pracował w firmie budowlanej. 10 lat temu miał przyjść na kilka minut do biura na 104 piętrze wieżowca. Okazały się to dla niego decydujące chwile…

Dorota Kopiczko z Augustowa w Nowym Jorku mieszkała 9 lat. Pracowała jako księgowa na 100. piętrze.

ZAMKNIJ GALERIĘ X  Jan Maciejewski (
Jan Maciejewski

Jan Maciejewski – 37-latek ze zduńskiej Woli mieszkał w Nowym Jorku przez 11 lat. Pracował jako kelner na 107. piętrze.

Maria Jakubiak w Nowym Jorku mieszkała przez 12 lat. Pracowała jako księgowa w firmie ubezpieczeniowej na 93. pietrze Word Trade Center.

Anna Pietkiewicz
Anna Pietkiewicz

Anna Pietkiewicz miała 30 lat. Pochodziła z Ełku,w Nowym Jorku mieszkała 14 lat. Pracowała jako asystentka w dziale prawnym firmy maklerskiej na 101. piętrze.

źródło: TVP Info

(3128)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.