,,Dramat Syryjczyków w Poznaniu” – gazeta załamuje ręce. A to najlepszy przykład, jak uchodźcy traktują Polskę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

50 chrześcijańskich rodzin z Syrii trafiło w 2015 roku do Polski. 10 z nich zamieszkało w Poznaniu. Po dwóch latach gazeta Polska The Times załamywała ręce: ,,Dramat Syryjczyków w Poznaniu”. Co się stało? W stolicy Wielkopolski zostały… 2 osoby.

Rodziny z Syrii do Poznania sprowadziła Fundacja Estera we współpracy z urzędem miasta. Polska miała być dla tych uchodźców nowym domem. Szybko jednak okazało się, że jest tylko przystankiem, a prawdziwym celem podróży Syryjczyków była zachodnia Europa. Statystyki Urzędu do Spraw Cudzoziemców od dawna wskazują, że Polska dla imigrantów to tylko państwo tranzytowe.

Polska traktuje uchodźców, którzy przekroczą granicę, zgodnie z procedurami prawa międzynarodowego. Tylko w 2016 roku 12 tysięcy osób wnioskowało w Polsce o azyl i nadanie statusu uchodźcy. Otrzymało go 390 osób. Reszta nie została bowiem w Polsce, tylko ruszyła na Zachód.

Poznańscy urzędnicy, społecznicy obiecywali pomoc i zapowiadali chęć sprowadzania kolejnych Syryjczyków z kraju ogarniętego wojną. W niektórych poznańskich parafiach organizowano zbiórki pieniędzy, by utrzymać tu zlęknione, szukające schronienia rodziny. Jednak już kilka miesięcy później Syryjczycy zaczęli masowo opuszczać nasz kraj. Wyjeżdżali na zachód, bo w Polsce nie znaleźli szczęścia…

– czytamy w artykule ,,Dramat Syryjczyków w Poznaniu” w ,,Polska The Times”. Uchodźcy mieli nie znaleźć w Polsce ani Eldorado, ani szczęścia…

Komisja Europejska od pewnego czasu grozi Polsce sankcjami za brak zgody na relokację i przyjmowanie uchodźców. Przykład Syryjczyków z Poznania potwierdza jednak fakt, że imigranci wcale nie są zainteresowani mieszkaniem nad Wisłą i Odrą. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nawet jeśli trafiliby do Polski, to zaraz próbowaliby wrócić do Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Syryjczycy walczą z Polską, aby uchyliła im status uchodźców, bo nie chcą do niej wrócić. ,,Życie tu jest niewykonalne”

(49667)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.