Portal informacyjno-historyczny

Fragment plakatu filmu "Jedwabne. Prawdziwa historia". Fot. nczas.com

,,Złamiemy tabu”. Powstaje film, który pokaże prawdę o Jedwabnem. ,,To największe kłamstwo III RP, przewyższające to z Bolkiem”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawa Jedwabnego od lat elektryzuje opinię publiczną. Dla wszystkich zniesmaczonych jednostronną narrację jest świetna informacja – powstaje film ,,Jedwabne. Prawdziwa historia”. W rozmowie z Najwyższym Czasem” Tomasz Sommer – producent i scenarzysta filmu mówi o kulisach jego powstawania.

Sommer informuje, że aktualnie rozstrzygają się losy finansowania filmu. Wiele instytucji, do których zgłoszono się po finansową pomoc, musi podjąć decyzję.

Jest ona o tyle trudna, że tym filmem złamiemy tabu

– uważa. W oparciu o fakty i dowody Sommer chce pokazać, że narracja Jana Tomasza Grossa, która uchodzi za prawdziwą, nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Polacy są szantażowani tym fałszywym opisem zdarzenia i jego krytycznymi ocenami

– mówi, nazywając tezy Grossa kłamstwem.

Jednym z największych, jeśli nie największym kłamstwem III RP, przewyższającym kłamstwo związane z „Bolkiem”

– podkreśla, przypominając, że dwaj polscy prezydenci przepraszali za Jedwabne, co pokazuje stopień zakłamania historii.

Zostali oszukani, tak jak reszta Polaków

– uważa redaktor naczelny ,,NCzasu”. Dodaje, że w oparciu o szczegółowe badanie źródeł może stwierdzić, że prokurator Radosław Ignatiew z IPN, prowadzący śledztwo, ,,niestety też uczestniczy w tym kłamstwie”.

ma w ręku dobrze ponad sto relacji ze zdarzenia. 95 proc. z nich wskazuje na niemieckie sprawstwo. Dosłownie kilka – nie, z czego połowę można uznać za sfałszowane z uwagi na to, że ich autorzy fizycznie nie mogli być na miejscu zdarzeń

– mówi, dodając, że mimo to Ignatjew uznał, że za mordu dokonali Polacy, nie wskazując, kto personalnie to zrobił. Konkluzja wypływająca z filmu jest zupełnie inna:

Polacy w Jedwabnem nie zamordowali Żydów. Wydarzenia będą pokazane na kanwie losów młodej pary z Jedwabnego – przechrzczonej Żydówki i Polaka, narodowca. Akcja rozgrywa się przez cały okres kolejnych okupacji aż do tragicznego finału w lipcu 1941 r.

Czy jednak film Sommera nie zostanie przyćmiony przez nową produkcję Wojciecha Smarzowskiego?

Czy film Smarzowskiego pokaże prawdę? Na razie trudno się jej doszukać nawet w podręcznikach do historii…

Tego naprawdę uczą się nasze dzieci! Do sieci trafiły wymowne fragmenty podręczników historii

(4894)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Dużo to nie zmieni, film nie wyświetlą za granicą, dopilnują tego Żydzi. W Polsce to i tak kazdy normalny doskonale wie jak to było. A ci prezydenci, no cóz, wstyd dla Polski że ich wybrali.

  2. Filmy patriotyczne powinny być finansowane z budżetu państwowego. W Jedwabnem mieszkało 350 żydów, część uciekła a Gros podał liczbą ofiar 1600. Holokaust to kłamstwo i fabryka pieniędzy. Niemiecki PCK podaje, że zginęło 350000 żydów. Historycy żydowscy piszą, że zginęło 1 milion żydów. Natomiast Syjoniści liczbę ofiar w Jedwabnem pomnożyli przez 4 a liczbę wszystkich ofiar przez 6. Holokaust powinno się owinąć tęczową szmatą i wyrzucić w niebyt historii. Pozdrawiam & Szalom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę