Fragment plakatu filmu "Jedwabne. Prawdziwa historia". Fot. nczas.com

,,Złamiemy tabu”. Powstaje film, który pokaże prawdę o Jedwabnem. ,,To największe kłamstwo III RP, przewyższające to z Bolkiem”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawa Jedwabnego od lat elektryzuje opinię publiczną. Dla wszystkich zniesmaczonych jednostronną narrację jest świetna informacja – powstaje film ,,Jedwabne. Prawdziwa historia”. W rozmowie z Najwyższym Czasem” Tomasz Sommer – producent i scenarzysta filmu mówi o kulisach jego powstawania.

Sommer informuje, że aktualnie rozstrzygają się losy finansowania filmu. Wiele instytucji, do których zgłoszono się po finansową pomoc, musi podjąć decyzję.

Jest ona o tyle trudna, że tym filmem złamiemy tabu

– uważa. W oparciu o fakty i dowody Sommer chce pokazać, że narracja Jana Tomasza Grossa, która uchodzi za prawdziwą, nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Polacy są szantażowani tym fałszywym opisem zdarzenia i jego krytycznymi ocenami

– mówi, nazywając tezy Grossa kłamstwem.

Jednym z największych, jeśli nie największym kłamstwem III RP, przewyższającym kłamstwo związane z „Bolkiem”

– podkreśla, przypominając, że dwaj polscy prezydenci przepraszali za Jedwabne, co pokazuje stopień zakłamania historii.

Zostali oszukani, tak jak reszta Polaków

– uważa redaktor naczelny ,,NCzasu”. Dodaje, że w oparciu o szczegółowe badanie źródeł może stwierdzić, że prokurator Radosław Ignatiew z IPN, prowadzący śledztwo, ,,niestety też uczestniczy w tym kłamstwie”.

ma w ręku dobrze ponad sto relacji ze zdarzenia. 95 proc. z nich wskazuje na niemieckie sprawstwo. Dosłownie kilka – nie, z czego połowę można uznać za sfałszowane z uwagi na to, że ich autorzy fizycznie nie mogli być na miejscu zdarzeń

– mówi, dodając, że mimo to Ignatjew uznał, że za mordu dokonali Polacy, nie wskazując, kto personalnie to zrobił. Konkluzja wypływająca z filmu jest zupełnie inna:

Polacy w Jedwabnem nie zamordowali Żydów. Wydarzenia będą pokazane na kanwie losów młodej pary z Jedwabnego – przechrzczonej Żydówki i Polaka, narodowca. Akcja rozgrywa się przez cały okres kolejnych okupacji aż do tragicznego finału w lipcu 1941 r.

Czy jednak film Sommera nie zostanie przyćmiony przez nową produkcję Wojciecha Smarzowskiego?

Czy film Smarzowskiego pokaże prawdę? Na razie trudno się jej doszukać nawet w podręcznikach do historii…

Tego naprawdę uczą się nasze dzieci! Do sieci trafiły wymowne fragmenty podręczników historii

(4824)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Dużo to nie zmieni, film nie wyświetlą za granicą, dopilnują tego Żydzi. W Polsce to i tak kazdy normalny doskonale wie jak to było. A ci prezydenci, no cóz, wstyd dla Polski że ich wybrali.

  2. Filmy patriotyczne powinny być finansowane z budżetu państwowego. W Jedwabnem mieszkało 350 żydów, część uciekła a Gros podał liczbą ofiar 1600. Holokaust to kłamstwo i fabryka pieniędzy. Niemiecki PCK podaje, że zginęło 350000 żydów. Historycy żydowscy piszą, że zginęło 1 milion żydów. Natomiast Syjoniści liczbę ofiar w Jedwabnem pomnożyli przez 4 a liczbę wszystkich ofiar przez 6. Holokaust powinno się owinąć tęczową szmatą i wyrzucić w niebyt historii. Pozdrawiam & Szalom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.