,,To zatrważające w katolickim kraju”, Wałęsa krytykuje Polaków za niechęć do przyjmowania uchodźców. I wtedy dostaje pytanie, czy użyczy im swojego mieszkania. Jego odpowiedź rozbawiła Mazurka [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To zatrważające, że w katolickim kraju zastanawiamy się, czy pomagać uchodźcom – mówił Jarosław Wałęsa po zamachu w Londynie w rozmowie z Robertem Mazurkiem. A jak sam tłumaczy dlaczego nie przyjąłby uchodźców pod własny dach?

Mimo że jak przyznaje ,,większość Polaków jest zdecydowana, żeby w tej chwili nie przyjmować uchodźców”, sam głosował za rezolucją PE wzywająca państwa europejskie do przyjmowania uchodźców. Jak przypomniał Mazurek, ,,straszącą karami”.

Zdaniem Wałęsy, ,,przyrównujemy uchodźców do terrorystów. A to są przecież różne grupy ludzi”. Zastanawianie się, czy pomagać bliźniemu ,,to jest niewybaczalne z punktu widzenia katolika”.

Dlatego redaktor postanowił zadać Wałęsie kluczowe pytanie:

Pan ma dom. 170 metrów. Mieszkanie: 100 metrów. Ja nie mówię: czy oddałby pan, ale czy użyczył swojego mieszkania, czy domu, uchodźcom?

Wałęsa starał się robić wszystko, żeby wykręcić się od odpowiedzi tak bądź nie. Zadeklarował natomiast włączanie się ,,w grupy dyskusyjne”, czy udział w kursach, które pomogą im się zaaklimatyzować. Prowadzący dyskusję z trudem zachowywał powagę…

Teraz tak trochę „gdybamy”, więc to jest niepotrzebne – żebyśmy tak „gdybali” w taki sposób teoretyczny, jak ja mogę pomóc

– pouczał.

cała rozmowa – kwestie związane z uchodźcami od ok. 3:50:

źródło: RMF FM / PikusPOL

(35429)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.