screen: twitter

Zaskakujące słowa Michalik i Dukaczewskiego po tym, jak ujawniono nieznaną przeszłość matki Trzaskowskiego. Internauci nie wytrzymali (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna – napisał w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” Maciej Marosz. Ten fakt oraz sympatię ludzi dawnej władzy w stosunku do opozycji komentowali Eliza Michalik i gen. Marek Dukaczewski.

Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR. Rafał Trzaskowski dumnie przedstawiał w internecie swoją rodzinę i jej zasługi, określając tę prezentację jako „autolustracja”. Ominęła ona jednak rodowe związki z komunizmem

– czytamy w tygodniku.

Polityk odniósł się do tych informacji, nazywając je ,,wyjątkową podłością”.

Zwłaszcza, że jest ciężko chora, komunikacja z nią jest utrudniona, bądź niemożliwa, a więc nie może się bronić. To PiS-owski, macierewiczowski klasyk – granie teczkami

– powiedział Trzaskowski.

Eliza Michalik w swoim programie dziwiła się, że prawicowe media przedstawiają takie informacje jako kompromitujące. Przytakiwał jej gen. Marek Dukaczewski.

Ja też nie widzę żadnego sensu tego typu informacji. Ci, co zachłystują się tym, nie byli nawet w stanie ocenić, jakie warunki były w latach 50., 60. czy 70.

– mówił były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI).

To nie jedyna wypowiedź w podobnym tonie. Michalik uważa, że ,,byli opozycjoniści mówią, że szanują ludzi ze służb PRL i szanują przywódców PRL bardziej, niż tych ludzi, którzy rządzą teraz”. Gen. Dukaczewski (od 1979 r. członek PZPR) tłumaczył to tym, że są ,,pewne wspólne wartości”, wymieniając ,,wolność, wolność słowa, poglądów, wolność zrzeszania się, trójpodział władzy”.

Wypowiedzi z programu Michalik irnocznie komentowano:

Nie brakowało też głosów oburzenia:

Internauci przypominali również przypadek, gdy Dukaczewski bronił emerytur byłych funkcjonariuszy służb. Wtedy dziennikarze przypominali, jakiej wysokości emerytury pobierają byli opozycjoniści:

(5822)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.