„Zarzuty Mariuszowi Kamińskiemu stawiał tajny współpracownik SB. Miał pseudonim Marian”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Maciej Wąsik mówił dla wPolityce.pl:

Każdy, kto przebadał materiały w tej sprawie, wie doskonale, że wszystkie działania ws. „afery gruntowej” były legalne, że inaczej postąpić w tej sprawie nie mogliśmy. Sądzę, że Platforma Obywatelska doskonale zdaje sobie sprawę, że zarzuty dla Mariusza Kamińskiego są efektem spotkania prokuratora Bogusława Olewińskiego, który je stawiał, z ówczesnym Prokuratorem Krajowym Edwardem Zalewskim. Tajemnicą poliszynela jest, że to z kolei człowiek Grzegorza Schetyny.

olewinski

Prokurator Olewiński został zarejestrowany przez SB jako Tajny Współpracownik. Miał pseudonim „Marian”. Z informacji, które posiadam, wynika, że IPN nie zdecydował się skierować jego sprawy do sądu, ponieważ nie znaleziono teczki pracy tego agenta. Orzecznictwo sądów z kolei jest takie, że sama rejestracja, bez teczki pracy, powoduje, że sądy nie skazują osób w procesie lustracyjnym. Decyzje o zakończeniu postępowania lustracyjnego Olewińskiego oraz o postawieniu zarzutów szefostwu CBA zapadały w nieodległym czasie. Ktoś mógł wręcz grać sprawą przeszłości Olewińskiego w rozmowach z nim. To jest bardzo ciekawa sprawa, którą należałoby zgłębić.

źródło: wPolityce.pl

(97)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.