Portal informacyjno-historyczny

Zamieszki w Paryżu przeciw brutalności policji. Rząd prosi o zagwarantowanie bezpieczeństwa demonstrantów. Tymczasem ta tak ich potraktowała, co przypadkiem pokazano w programie na żywo… [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Shaoyo Liu miał zaatakować nożem francuską policję, kiedy ta została wezwana do jego domu. Został zastrzelony. Efekt? Zamieszki w Paryżu i twarde stanowisko chińskiego rządu.

56-latek miał rzucić się na policjantów z nożem, dlatego ci użyli broni palnej. Tymczasem dzieci ofiary twierdzą, że miał on tylko… nożyczki, które służyły mu do przygotowywania posiłku z ryby. Policja pojawiła się na miejscu po zgłoszeniu o stosowaniu przemocy domowej.

Na ulicach trwają starcia z policją – dotychczas aresztowano 35 osób. Trzech policjantów zostało poszkodowanych, zniszczono także jeden z samochodów.

Chiński rząd wystosował specjalną notę nawołującą francuskie władze do zagwarantowania bezpieczeństwa i praw obywateli chińskich we Francji, a także podejścia do ich udziału w zamieszkach w racjonalny sposób.

Tymczasem francuska policja używa wobec demonstrantów gazu łzawiącego, co uchwyciła kamera relacjonującej zdarzenia telewizji.

(1703)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę