Zachód w tym roku oszalał: oto jak przedstawiono św. Józefa i św. Mikołaja. Jednak niektórzy postanowili zadrwić z poprawności politycznej – reakcja policjanta bezcenna [FOTO/WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Święta Bożego Narodzenia są solą w oku ,,postępowców”, którzy najchętniej zredukowaliby je do wesołej tradycji, obowiązkowo bez chrześcijańskich symboli, które zastąpią nowe – bardziej ,,tolerancyjne”.

Biskup Providence w Stanach Zjednoczonych Thomas Joseph Tobin opublikował na Facebooku szopkę, przy której czuwa dwóch Józefów, ubranych w różowe szaty. Nazwał to atakiem na chrześcijańską wiarę i świętokradztwem.

Z kolei w krajach Beneluksu Św. Mikołaj nie jest taki, jakiego znamy. Już kilka lat temu Czarny Piotruś stał się ofiarą ataków środowisk lewicowych, które dostrzegły w tradycyjnej postaci rasizm (pełni rolę służebną, co odczytywano jako pamiątkę po czasach kolonializmu). Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Obecnie nie jest już tak czarny jak kiedyś – żeby pokazać, iż nie chodzi o rasizm, ale fakt przechodzenia przez komin.

Ale mniej szczęścia ma obecnie św. Mikołaj. W Belgii, jak informuje RMF FM, ,,socjalistyczna ubezpieczalnia Solidaris rozdawała kolorowanki przedstawiające świętego bez krzyża na tiarze i bez pastorału”. W miejsce krzyża pojawiła się kropka. Chodziło o to, żeby tak ubrany mógł pojawić się w szkole, nie urażając dzieci niechrześcijańskie.

Wiele belgijskich szkół, zwłaszcza w bardziej „czerwonej” francuskojęzycznej Belgii, już „zeświedczyło” Św. Mikołaja

– pisze Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka RMF FM w Brukseli.

Trzymanie się dawnych tradycji bywa ryzykowne. Tu grupa członków Pegidy z Holandii, ucharakteryzowanych na Czarnego Piotrusia, spotkała się z dziećmi, co wywołało wyraźne zdenerwowanie policjanta. Najwyraźniej nie spodobało mu się, że zbyt Czarny Piotruś spotyka się z dziećmi.

(3312)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.