Portal informacyjno-historyczny

Zachód w tym roku oszalał: oto jak przedstawiono św. Józefa i św. Mikołaja. Jednak niektórzy postanowili zadrwić z poprawności politycznej – reakcja policjanta bezcenna [FOTO/WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Święta Bożego Narodzenia są solą w oku ,,postępowców”, którzy najchętniej zredukowaliby je do wesołej tradycji, obowiązkowo bez chrześcijańskich symboli, które zastąpią nowe – bardziej ,,tolerancyjne”.

Biskup Providence w Stanach Zjednoczonych Thomas Joseph Tobin opublikował na Facebooku szopkę, przy której czuwa dwóch Józefów, ubranych w różowe szaty. Nazwał to atakiem na chrześcijańską wiarę i świętokradztwem.

Z kolei w krajach Beneluksu Św. Mikołaj nie jest taki, jakiego znamy. Już kilka lat temu Czarny Piotruś stał się ofiarą ataków środowisk lewicowych, które dostrzegły w tradycyjnej postaci rasizm (pełni rolę służebną, co odczytywano jako pamiątkę po czasach kolonializmu). Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Obecnie nie jest już tak czarny jak kiedyś – żeby pokazać, iż nie chodzi o rasizm, ale fakt przechodzenia przez komin.

Ale mniej szczęścia ma obecnie św. Mikołaj. W Belgii, jak informuje RMF FM, ,,socjalistyczna ubezpieczalnia Solidaris rozdawała kolorowanki przedstawiające świętego bez krzyża na tiarze i bez pastorału”. W miejsce krzyża pojawiła się kropka. Chodziło o to, żeby tak ubrany mógł pojawić się w szkole, nie urażając dzieci niechrześcijańskie.

Wiele belgijskich szkół, zwłaszcza w bardziej „czerwonej” francuskojęzycznej Belgii, już „zeświedczyło” Św. Mikołaja

– pisze Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka RMF FM w Brukseli.

Trzymanie się dawnych tradycji bywa ryzykowne. Tu grupa członków Pegidy z Holandii, ucharakteryzowanych na Czarnego Piotrusia, spotkała się z dziećmi, co wywołało wyraźne zdenerwowanie policjanta. Najwyraźniej nie spodobało mu się, że zbyt Czarny Piotruś spotyka się z dziećmi.

(3267)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę