Portal informacyjno-historyczny

Wziął udział w rozmowach z Izraelem. Teraz mówi o największym problemie w takim dialogu. ,,Powiem ostro i bezpośrednio…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Bronisław Wildstein w rozmowie z RMF FM mówił o spotkaniach z przedstawicielami Izraela. Dziennikarz był w zespole ds. dialogu prawno-historycznego z tym państwem. Co jego zdaniem jest największym problemem w rozmowach z Izraelem?

Zupełnie odmienne perspektywy. Powiem ostro – to, że strona izraelska, Yad Vashem posiada swoje kontakty w Polsce, które są niechętne Polsce i Polakom

– podkreślił, dodając, że problem jest fundamentalny.

Wildstein zdradził inną smutną rzecz:

Starają się usytuować Polaków w roli hitlerowskich Niemiec. Kiedy mówi się o polskich ofiarach, to odpowiadają, że to żadne szacunki

– podkreślił, przypominając, że ,,bardzo podobna ustawa do obecnej została przyjęta w 2006 roku i obowiązywała 2 lata. (…) Przez te 2 lata nikt nie robił żadnej awantury, dlaczego teraz Izrael tak się tym przejął?”.

Obecnie głośno o Marcu’68. Czy Polacy powinni przeprosić?

To jakieś żarty pan sobie robi. Za co jeszcze Polacy mają przeprosić? Za głód na Ukrainie? Za to, że KBW zabijało Żołnierzy Wyklętych? Za Marzec‘68 powinni przeprosić komuniści.

(8784)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Współudział Żydów w czasie szeroko zakrojonej zagłady Polaków, której skala pod liczbą ludobójczego mordu jak i zwyrodniałego horroru w szlachtowaniu Polaków pozostawia cieniem ofiary żydowskie pomiędzy 1939 a 1945 r. Polskę zamieszkiwało przed wojną 35,1 mln osób. Wynik pierwszego powojennego spisu powszechnego z końca 1946 roku (23,6 mln) i powojenny trend demograficzny (według cytowanego wyżej “Atlasu” w chwili następnego spisu powszechnego w 1950 roku Polska liczyła 25 mln mieszkańców) pozwala oszacować zaludnienie Polski w 1945 r jako 23,2 mln. Stad liczba rzeczywiście utraconych w czasie wojny przez Polskę obywateli to co najmniej 11,5 mln (za “Atlasem”) albo nawet 12,6 mln, co stanowi 35% polskiej ludności z 1939 roku. Liczbę te należałoby powiększyć o wymordowaną przez najeźdźców mniejszość narodową polską, żyjącą poza przed wojną poza granicami RP – na wschodzie i zachodzie… Należy podkreślić, że w sentencji Wyroków Norymberskich w 1946 roku określono polskie straty jako 1/3 (33%) przedwojennej populacji Polski.
    Tylko na terenach sowieckich wymordowano około 15 milionów Polaków w latach 1919 do 1953 roku . Richard Lukas podkreślił, że napisał „Zapomniany Holocaust”, książkę o losach Polaków pod okupacją niemiecką, ponieważ na Zachodzie tragiczne losy naszego narodu są niemal w ogóle nie znane. Według historyka wynika to ze specyficznego podejścia amerykańskich naukowców do tematu Polski w czasie II Wojny Światowej – jest ona bowiem wyłącznie tłem dla najważniejszego wydarzenia, jakim był według nich Holocaust. – Cała historia Polski XX w. jest na Zachodzie pisana z perspektywy cierpienia Żydów – powiedział uczony

  2. A zapytam Panie Szanowny/ kupiłem Pana dwie ostatnie książki -szacunek/ któż to zacz- czy ci niechętni nam to z Ga,ga,gazety czy po prost inne Mośki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę