Wypowiedzieli wojnę imigrantom. Premier rozkazał… bombardować statki przemytników. A organizacja będzie je przechwytywać [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Działacze najróżniejszych organizacji wspierają imigrantów i pomagają przedostać się im przez Morze Śródziemne do Europy. Nie brakuje jednak takich, którzy chcą zatrzymać ten proceder. Zarówno z powietrza, jak i na wodzie.

Premier Libii zaapelował do libijskich sił zbrojnych o dokonywanie nalotów na przemytników imigrantów. Fajiz as-Saradż, który jest też zwierzchnikiem sił zbrojnych, wydał pozwolenie na użycie lotnictwa oraz zastosowanie siły, gdy zajdzie taka konieczność, by nie dopuścić do przestępstw – czytamy na we włoskim dzienniku La Stampa w artykule pod tytułem ,,Gotowi do bombardowania ich statków”.

„Proszę o pilne podjęcie kroków w ramach walki z nielegalną imigracją oraz handlem paliwem i jego pochodnymi poprzez użycie lotnictwa i zastosowanie siły, gdy zajdzie taka konieczność, by nie dopuścić do tych przestępstw”

– powiedział.

Szef libijskiego rządu nie ukrywa, że chce ukrócić proceder szmuglowania ludzi do Europy. Szacuje się, że aż 90 procent imigrantów dociera na Stary Kontynent w nielegalny sposób.

As-Saradż proponuje walkę z powietrza z przemytnikami, a organizacja ,,Defend Europy” chcą zatrzymać napływ imigrantów na wodzie – informuje ,,Daily Mail”. Włosko-niemiecko-francuska kooperatywa wynajęła do tego celu statek za 76 tysięcy euro, które otrzymała w akcji crowdfundingowej. Teraz pomysłodawcy tej akcji mają zamiar patrolować wybrzeża Libii i odsyłać wszystkich nielegalnych imigrantów z powrotem do Afryki. Nie ukrywają przy tym, że ich celem jest ochrona Europy przed kolejną wielką falą imigrantów oraz walka z organizacjami, które swoją pomocą i przejmowaniem ludzi w niewielkiej odległości od Libii wręcz zachęcają do podjęcia próby przedostania się przez Morze Śródziemne.

(27891)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.