Portal informacyjno-historyczny

Kto wykorzysta zmianę prawa w Polsce. Ukraińscy przedsiębiorcy zacierają ręce: ,,Popłynie do nas miękkie złoto z Polski”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na skutek zmiany w przepisach branża futrzarska w Polsce może ulec likwidacji. Kto na tym zyska? – Polski eksport to rocznie ok. 2,4 mld zł. Zamknięcie tak wielkiego przemysłu będzie dla naszych przedsiębiorców ogromną szansą – nie ukrywają radości ukraińskie media.

Pomysłodawcy zmian w przepisach wskazują, że prowadzenie ferm futerkowych jest niehumanitarne. Posłowie wspierani są przez organizacje ekologiczne – fundacje Viva! i Otwarte Klatki. Hodowcy bronią się, wskazując, że warunki panujące na fermach są zgodne ze wszystkimi standardami, a futra z Polski cieszą się dużym powodzeniem na świecie.

Dyskusja w Polsce jest uważnie śledzona na Ukrainie. Likwidacja gałęzi przemysłu może stać się szansą dla ukraińskiej gospodarki. Portal Status Quo zwraca uwagę, że Polska jest drugim największym w Europie i trzecim na świecie producentem w branży (1144 gospodarstwa hodowlane). Ewentualna zmiana przepisów sprawi, że to Ukraina zyska. Już teraz się na to przygotowuje, dostosowując prawo tak, aby przejęcie przemysłu było możliwie najprostsze. Tamtejsi przedsiębiorcy planują także czerpać z polskich doświadczeń, m.in. wykorzystywać odpady z gospodarstw rybnych i zakładów przetwórstwa mięsnego do karmienia norek.

Portal Ekonomiczeskije Izwiestia zwraca uwagę, że szansą Ukrainy jest tania siła robocza. Poza tym ten kraj nie jest pod taką presją jak inne, gdzie głos organizacji proekologicznych jest bardziej słyszalny. Problemem jest tylko skomplikowane prawo i biurokracja.

Musimy stworzyć sprzyjające warunki dla firm hodowlanych. Wielu inwestorów nie chce się angażować na Ukrainie ze względu na nasze „dzikie” prawa – od złożoności zakupu działki po uzyskanie najróżniejszych pozwoleń. Jeśli rząd zajmie się tą sprawą i rozwiąże problemy, nie ma wątpliwości, że polskie „miękkie złoto” pojawi się w naszym gościnnym regionie

– cytuje ukraiński portal Wirtualna Polska.

Hodowcy krytykują proponowane przez polityków i ekologów zmiany. Punktują, że do skarbu państwa może wpłynąć 800 milionów zł mniej z tytułu podatków. Do tego mogą dojść rekompensaty za poniesione straty.

(3112)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Nuże dalej głosujecie na miernoty które od 1989 niszczą Polskę . Pytam się czym się różni ta niby dobra zmiana od poprzedników. A to już Wam odpowiem niczym.Niszczenie gospodarki , zus i wszelkie podatki w górę i co sie tylko da , wolne od podatku 3 tys ,sami mają 30 tys. rozdawnictwo naszych pieniędzy na lewo i prawo itd. U nas po dziesiątkach lat rządów tych cwaniaczków to dochody mamy wschodnie a ceny zachodnie. Łączy ich koryto o które biją szczując jednych na drugich poprzez ściek medialny.

  2. pamiętacie to super przemówienie Jarosława jaki to on humanitarny? ten osioł celowo wspiera obce gospodarki niszcząc polski przemysł czy już mu palma odpierdala na całego? skleroza? a może coś gorszego mu dolega?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę