Portal informacyjno-historyczny

Tak wygląda demokracja po francusku. Macron jak Petru. Wszystkie media stoją za nim murem. ,,Jeśli Marine Le Pen zdobędzie najwięcej głosów, wybory zostaną anulowane”

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska co i rusz musi wysłuchiwać połajanek na temat braku demokracji. Z kolei polska prasa w ostatnim rankingu Reporterów bez Granic spadła aż o siedem pozycji. Piętnaście miejsc wyżej jest Francja, gdzie kampania wyborcza wygląda właśnie tak.

Dziennikarka stacji BFM TV – Ruth Elkrief stała się bohaterką francuskich ssocial media. Powód? Krótkie nagranie, które pokazuje, jak przed wejściem na antenę ściska czyjąś dłoń, serdecznie się uśmiechając. Tymczasem to ręka Emmanuela Macrona, którego za chwilę ma przepytywać niezależna dziennikarka. Jej zachowanie oburzyło francuskich internautów.

Oto nagranie:

Inne media również nie ukrywają, kto musi wygrać:

A co sądzą zwykli francuscy internauci o kandydacie?

Macron potrzebuje ogromnej promocji, bo sam do wybitnych kandydatów nie należy.

Macron, minister gospodarki, przemysłu i cyfryzacji w lewicowym rządzie Manuela Vallsa (2014-2016), jest we Francji oceniany podobnie jak Ryszard Petru w Polsce. – Krytycy Macrona zarzucają mu, że jest „produktem” establishmentu. Dodatkowo, pojawiają się głosy dotyczące tego, że polityk jest człowiekiem sektora bankowego, gdyż sam kiedyś był bankierem

– relacjonowała w Polskim Radiu 24 Magdalena Skajewska.

Z kolei Eryk Mistewicz, znawca francuskiej sceny politycznej, na łamach Wszystko co najważniejsze pisze:

Nawet jeśli zrządzeniem losu Marine Le Pen zdobędzie najwięcej głosów w drugiej turze, to i tak nie zostanie prezydentem. Nie zostanie powołana na ten urząd. A jeśli na kilka dni przed wyborami okaże się, że ma realną szansę na prezydenturę, wybory zostaną zatrzymane, anulowane i rozpisane od początku.

(4496)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę