Włoszka wybrała się w podróż autostopem po Bliskim Wschodzie z przekazem tolerancji i zaufania dla wszystkich. Spotkał ją straszny los…

w Historia Włoch


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ta kobieta może stać się symbolem dla wszystkich osób, promujących politykę otwartych granic bez względu na konsekwencje. Włoska artystka, która wybrała się na podróż autostopem po Bliskim Wschodzie, już nie wróciła ze swojej eskapady…

Symboliczna historia miała miejsce w 2008 r.. 33-letnia Giuseppina Pasqualino di Marineo, znana jako Pippa Bacca, wybrała się na wyprawę po Bliskim Wschodzie, w stroju panny młodej. Twierdziła, że chce pokazać, iż miejscowym można ufać, jeśli najpierw okaże im się zaufanie. Jej marzeniem było udowodnienie że ludzie na całym świecie nie różnią się, dlatego potrzeba jest tolerancja, której zwyczajnie wielu z nas brakuje.

Pippa Bacca podróżowała z Mediolanu do Izraela i Palestyny z inną artystką pod hasłem ,,Panny Młode na szlaku”. Zgodnie z hasłem, kobiety były ubrane w stroje panny młodej. Rozstały się w Stambule i planowały ponownie spotkać się w Bejrucie po drodze odwiedzając Syrię. Jednak Pippa zaginęła – była widziana w tureckim mieście Gebze, po czym słuch po niej zaginął.

Ostatecznie jej ciało zostało znalezione w okolicach Gebze. Wcześniej została zgwałcona. Biegli stwierdzili, że została uduszona.

– Jej podróże były artystycznym performansem, aby przekazać światu pokój i zaufanie, ale jak widać, nie na każdy na nie zasługuje

– powiedział jej siostra Maria.

Mężczyzna, który zgwałcił i zabił Włoszkę, został wkrótce później aresztowany po tym, jak włożył swoją kartę SIM do skradzionego od niej telefonu. Śledztwo wykazało, że w dniu morderstwa skorzystał z jej karty kredytowej. Z kobietą spotkał się na stacji benzynowej, gdzie zaproponował jej podwiezienie.

Biegli wskazali jednak, że kobieta była gwałcona przez wielu mężczyzn, na co wskazywały testy DNA. Oskarżony zasłaniał się niepamięcią – był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Na podstawie tragicznego wydarzenia powstał film La Mariée (Panna Młoda).

(55239)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.