Portal informacyjno-historyczny

Dramat przeciwniczki obecnego prezydenta. Odmówiła przyjęcia orderu z rąk Andrzeja Dudy – obraziła Bronisława Komorowskiego

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent Andrzej Duda chciał wręczyć Annette Laborey odznaczenie Kawalera Orderu Zasługi RP. Działaczka społeczna odmówiła na znak protestu przeciwko polityce obecnego rządu i prezydenta, ale nie wiedziała, że decyzję o jej uhonorowaniu podjął jeszcze… Bronisław Komorowski.

Były prezydent zdecydował o odznaczeniu Annette Laborey kilka dni przed II turą przegranych przez niego wyborów prezydenckich.

Andrzej Duda decyzji Bronisława Komorowskiego nie cofnął i chciał odznaczyć Laborey. Ta jednak odmówiła przyjęcia orderu. Motywy tej decyzji wyjaśniła w liście do „Gazety Wyborczej”. Oprócz tradycyjnej litanii oskarżeń o nietolerancję, nienawiść i legalizację ruchów profaszystowskich, napisała, że nie przyjmie odznaczenia nadanego takimi rękoma (miała na myśli prezydenta Dudę) – nazwała to zniewagą. Tymczasem nie wiedziała, że kieruje swoje słowa pod adresem… Bronisława Komorowskiego, bo to on nadawał odznaczenie.

Kancelaria Prezydenta RP ustosunkowała się do decyzji Annette Laborey.

Pani Annette Laborey została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiej. Order został nadany Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 11 maja 2015 r., a następnie przekazany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w dniu 27 maja 2015 r.

– napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

(13968)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę