Ważna inicjatywa patriotyczna w Krakowie: film „Odkryć Prawdę” i spotkanie z Leszkiem Żebrowskim [wideo]

w Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

alina-czerniakowskaW poniedziałek 14 października przy ulicy Loretańskiej 11 w Krakowie odbył się „Poniedziałek z Półkownikiem”. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film Aliny Czerniakowskiej „Odkryć Prawdę”, który nie doczekał się emisji w mediach publicznych od wielu lat.

– Film przygotowałam w związku z mającym się odbyć głosowaniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji. To był dla mnie bezpośredni pretekst, a jednocześnie bodziec do zrealizowania tego filmu. [quote]Od dawna myślałam, aby opowiedzieć o najważniejszych procesach, które zadecydowały o obecnej kondycji narodu polskiego. Po prostu – opowiedzieć, co się w Polsce stało i za czyim przyzwoleniem, przez 18 lat wolnej Polski ukrywano i fałszowano prawdę.[/quote] A przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: czy Polsce i Polakom dzisiaj potrzebna jest prawda – ta wielka narodowa i ta nasza prywatna? Po to, by mieć ufność i nadzieję – mówiła Czerniakowska.

Po emisji filmu odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Znany historyk, autor książek i publicysta opowiadał o korzeniach „autorytetów” III RP. Wspominał o Adamie Michniku, Jacku Kuroniu, Tadeuszu Mazowieckim. Nawiązał do rzekomego antysemityzmu w okresie PRL, który tak naprawdę był walkami frakcyjnymi. Wielu z wyrzuconych z partii jak Jakub Berman długo apelowało o możliwość powrotu na łono partii-matki…

WIDEO ZE SPOTKANIA:

(119)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.