Portal informacyjno-historyczny

W tym szwedzkim więzieniu panują nieludzkie warunki? Terrorysta skarży się i szuka ratunku dla swoich… włosów

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W europejskich więzieniach panują warunki urągające człowiekowi… Jeden z islamskich terrorystów odsiadujących w szwedzkim więzieniu wyrok uważa, że jest dyskryminowany. Wszystko z powodu szamponu.

Jak informuje Aftonbladet, 32-letni Al Amin Sultan dożywotnio ma mieszkać w zakładzie karnym w Kumla w Szwecji. Został skazany i osadzony w więzieniu za zabicie dwóch mężczyzn – jednemu z nich obciął głowę – pojmanych przez ISIS w Syrii. Nie spodziewał się, że za kratami czeka go taki trudny los. Ostatnio terrorysta poskarżył się na warunki odsiadki. Poszło o brak odpowiedniego szamponu. Sultan twierdzi, że w wiezieniu jest tylko taki do „zachodnich” włosów, a on potrzebuje innego. Jego prośba została odrzucona przez służbę więzienną. Islamista utrzymuje, że to dyskryminacja.

Al Amin już dwukrotnie próbował przekonać funkcjonariuszy, że potrzebuje innych kosmetyków. Spotykał się z odmową. Terrorysta, który teraz nie może walczyć inaczej, postanowił jednak, że nadal będzie upierał się przy swoim. Odwołał się do wyższej instancji – do sądu w Karlstad. Może w tym miejscu uda mu się wywalczyć odpowiedni szampon. Jeśli nie, to pozostaje chyba zmienić fryzurę na bardziej „zachodnią”.

(3833)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę