W TVN wpadli w szał po tej decyzji prokuratury. ,,Winna jest dobra zmiana PiS” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ta decyzja wrocławskiej prokuratury wyraźnie nie spodobała się dziennikarzom stacji TVN. Za to, że działaczka Obozu Narodowo-Radykalnego Justyna Helcyk nie usłyszała zarzutów, telewizja oskarżyła… Prawo i Sprawiedliwość.

Wrocławska prokuratura nie doszukała się nawoływania do nienawiści w mocnym (,,… uważają, że białe niemuzułmańskie kobiety trzeba gwałcić”, ,,wyrżną wszystkich w pień”), ale jak się okazało w granicach prawa, przemówieniu Justyny Helcyk. Działaczce ONR nie postawiono zarzutów. Sytuację w swoim materiale skomentowali dziennikarze TVN, którzy uderzyli m.in. w PiS.

Według stacji pewną odpowiedzialność za tę decyzję prokuratury ponosi rząd i jego ,,dobra zmiana”. W materiale przypomniano m.in. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który miał stwierdzić, że nie pozwoli w Polsce na takie sytuacje z uchodźcami, do jakich dochodzi na zachodzie Europy. Podkreślał, że będzie bronił swojego stanowiska, jak polscy żołnierze Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Zacytowano także wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który pytał, czy Polacy na pewno chcą takich sytuacji, jak podczas nocy sylwestrowej w Kolonii, gdy uchodźcy molestowali kobiety.

Jako kontrę do słów polityków PiS przedstawiono wypowiedź Anny Błaszczak-Banasiak. Przedstawicielka biura rzecznika praw obywatelskich stwierdziła, że w Polsce poziom nastrojów antyimigranckich jest najwyższy w Europie.

To jest świadoma polityka rządu PiS, która wspiera takie postawy w Polsce

– zaatakował natomiast Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

W podobnym tonie wypowiadała się Joanna Scheuring-Wielgus:

oraz Gazeta Wyborcza:

TVN co jakiś czas nawołuje do delegalizacji ONR. Decyzja wrocławskiej prokuratury jest w tej walce nie na rękę dziennikarzom stacji.

Oto przemówienie – każdy może przekonać się, kto ma w tym sporze rację:

(12668)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.