Portal informacyjno-historyczny

W świecie „młodych, wykształconych, z wielkich miast”. Lemingi o sobie i swoim „wspaniałym świecie”

w Recenzje/Ważne książki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Świetna satyra na współczesne pokolenie młodych Polaków, identycznie myślących, sformatowanych zgodnie z medialnym terrorem politycznej poprawności; studentów kształconych na Wyższych Uczelniach Płacenia Czesnego, gdzie wykładowcy udają, że uczą, a studenci udają, że się uczą.

Obraz pokolenia bez korzeni, nie znającego swojej kultury ani historii, ale gardzącego przeszłością i przepraszającego za nią wszystkich. Świat osób tyrających za marne pieniądze i wykorzystywanych przez pracodawców, wydawało się, że powinno się przeciw temu zbuntować, ale nic z tego, wierzą i udają, że żyje im się świetnie. Przypomina to Związek Sowiecki, gdzie ludzie wierzyli, że żyją w najlepszym państwie świata. TP

lemingi-okladka-72dpi

Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków to zbiór 40 zabawnych, skłaniających do refleksji opowiadań z życia młodych pracowników korporacji. Karykaturalne przedstawienie ich poglądów, przyzwyczajeń i niepokojów. Książka stanowi kontynuację treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie. Bogato ilustrowana.

„Wreszcie powstało coś o nas i dla nas. Z pewnością jest to przełomowa książka, która przynajmniej o jeden krok przybliży nas do Europy. Bardzo się cieszę, że wreszcie wiem, co należy myśleć.”

Alex, 21 lat

„Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków od lat prowadzą działalność edukacyjną na fejsiku, to bardzo ważne, że książka w odważny sposób podejmuje te same, najważniejsze dla tego kraju tematy: nietolerancję, problem polskiego fashysmu i próby cywilizacyjnego dogonienia Europy, przy okazji promując pozytywny i nowoczesny styl życia. Dyskurs najwyższej próby.”

Fabian, 29 lat

„Potężny cios prosto w wąsatą gębę opresywnego polskiego patriarchatu. Odważne dekonstrukcje i śmiałe, niepoprawne dyskusje. Wiem już, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm, za co się wstydzić i co zrobić, żeby zasłużyć na miano prawdziwej Europejki. Dziękuję.”

Maryna, 25 lat

„Nareszcie pojawia się książka o nas – młodych i wykształconych pracownikach korpo. Tysiącami przybywamy z małych ośrodków, aby po ukończeniu zaocznej wiedzy o Czukczach, rozpocząć karierę w korpo i polepszać wyniki naszych pracodawców. Mówią o nas pogardliwie „słoiki”, czy „lemingi”, ale to przecież my stanowimy sushi tej ziemi.”

Jagoda, 26 lat

Red. Jerzy A. Krakowski, Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków, Fronda, Warszawa.

Książkę można kupić TUTAJ

(108)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę