Świetna satyra na współczesne pokolenie młodych Polaków, identycznie myślących, sformatowanych zgodnie z medialnym terrorem politycznej poprawności; studentów kształconych na Wyższych Uczelniach Płacenia Czesnego, gdzie wykładowcy udają, że uczą, a studenci udają, że się uczą.
Obraz pokolenia bez korzeni, nie znającego swojej kultury ani historii, ale gardzącego przeszłością i przepraszającego za nią wszystkich. Świat osób tyrających za marne pieniądze i wykorzystywanych przez pracodawców, wydawało się, że powinno się przeciw temu zbuntować, ale nic z tego, wierzą i udają, że żyje im się świetnie. Przypomina to Związek Sowiecki, gdzie ludzie wierzyli, że żyją w najlepszym państwie świata. TP
Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków to zbiór 40 zabawnych, skłaniających do refleksji opowiadań z życia młodych pracowników korporacji. Karykaturalne przedstawienie ich poglądów, przyzwyczajeń i niepokojów. Książka stanowi kontynuację treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie. Bogato ilustrowana.
„Wreszcie powstało coś o nas i dla nas. Z pewnością jest to przełomowa książka, która przynajmniej o jeden krok przybliży nas do Europy. Bardzo się cieszę, że wreszcie wiem, co należy myśleć.”
Alex, 21 lat
„Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków od lat prowadzą działalność edukacyjną na fejsiku, to bardzo ważne, że książka w odważny sposób podejmuje te same, najważniejsze dla tego kraju tematy: nietolerancję, problem polskiego fashysmu i próby cywilizacyjnego dogonienia Europy, przy okazji promując pozytywny i nowoczesny styl życia. Dyskurs najwyższej próby.”
Fabian, 29 lat
„Potężny cios prosto w wąsatą gębę opresywnego polskiego patriarchatu. Odważne dekonstrukcje i śmiałe, niepoprawne dyskusje. Wiem już, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm, za co się wstydzić i co zrobić, żeby zasłużyć na miano prawdziwej Europejki. Dziękuję.”
Maryna, 25 lat
„Nareszcie pojawia się książka o nas – młodych i wykształconych pracownikach korpo. Tysiącami przybywamy z małych ośrodków, aby po ukończeniu zaocznej wiedzy o Czukczach, rozpocząć karierę w korpo i polepszać wyniki naszych pracodawców. Mówią o nas pogardliwie „słoiki”, czy „lemingi”, ale to przecież my stanowimy sushi tej ziemi.”
Jagoda, 26 lat
Red. Jerzy A. Krakowski, Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków, Fronda, Warszawa.
Książkę można kupić TUTAJ
(110)