Portal informacyjno-historyczny

fot. screen Youtube / Wikipedia

Po ustawie IPN i reprywatyzacyjnej strona izraelska żąda zmiany kolejnej. ,,Polacy po prostu nie mogą przestać obrażać Żydów…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie tylko kwestia odszkodowań z tytułu ustawy reprywatyzacyjnej oraz penalizacja sformułowania ,,polskie obozy śmierci” budzi dużo emocji w Izraelu. Teraz na celowniku jest ustawa, która ma doprowadzić do ograniczenia eksportu koszernego mięsa i uboju rytualnego. W Izraelu łączy się nowelizację z… Holokaustem.

Tekst na łamach ,,Jerusalem Post” nosi tytuł ,,Polska etyka” i zawiera wiele zadziwiających sformułowań, m.in.:

Polacy po prostu nie mogą przestać obrażać Żydów

Zdaniem autora najpierw polski parlament przyjął ustawę, której celem jest ,,wybielenie udziału Polaków w wymordowaniu przez nazistów ponad trzech milionów polskich Żydów”.

Teraz robią to znowu

– czytamy. Autor łączy kwestię Holokaustu z ustawą dotyczącą uboju rytualnego i konkluduje:

Jak Polska, naród, który był stroną w masakrze największej społeczności żydowskiej w Europie i który stara się zablokować debatę o ich roli w tej zbrodni, ma czelność powoływać się na wrażliwość moralną jako uzasadnienie polityki poważnie ograniczającej wolności religijne niewielkiej obecnie społeczności żydowskiej?

– czytamy na łamach Jerusalem Post, a słowa cytują liczne media, w tym wPolityce.pl.

Zdaniem autora, ,,nieco ponad siedem dekad po zakończeniu II wojny światowej niewiele się nauczono”.

Dziś Polska, która była miejscem Auschwitz-Birkenau, Bełżca, Chełmna, Majdanka, Sobiboru i Treblinki – sześciu najbardziej niesławnych hitlerowskich obozów koncentracyjnych Holocaustu – powinna być ostatnim miejscem, w którym Żydzi czują się mniej niż mile widziani

– twierdzi.

Wielkie emocje stara się studzić naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przypominając, że nowelizacja nie tylko nie weszła jeszcze w życie, ale też jedynie ogranicza ubój rytualny. Społeczność żydowska w Polsce nie zostanie pozbawiona koszernego mięsa. Przypomina słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział w rozmowie z rabinem, że Polska jest bardzo wrażliwa jeśli chodzi o ochronę religijnych praw Żydów i stanowi to jeden z narodowych interesów naszego kraju. Schudrich podkreślał, że w sprawie nie chodzi o antysemityzm, ale ukrócenie cierpienia zwierząt.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2013 roku, po uprawomocnieniu się wyroku Trybunału Konstytucyjnego do 12 grudnia 2014, na terenie Polski obowiązywał całkowity zakaz uboju religijnego bez ogłuszenia. 10 grudnia 2014 roku TK uchylił wyrokiem zakaz dokonywania uboju rytualnego. Zakaz ten zdaniem Trybunału naruszał wolność religii i sumienia

źródło: wPolityce.pl / Interia.pl

(5855)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. W końcu ten ściek nienawiści żydowskiej ktoś w Polsce zatrzyma . Polacy zacznijcie w wyborach głosować na Polaków.

    • Ujawnić nazwiska wszystkich żydów ukrywających się pod polskimi nazwiskami.Wtedy będziemy wiedzieć kto kim jest!!

  2. do tej pory nic nie można było mówić źle o żydach i izraelu, przynajmniej oficjalnie… a po tej całej zadymie, wreszcie polscy politycy odważyli się (niemrawo i niechętnie) zacząć mówić o pewnych sprawkach tego narodu „wybranego” (nie wiem tylko za jakie zasługi i przez kogo) prosto w oczy i zacząć walczyć o swoje.

    narazie postępują (nasze politykiery) jeszcze jak wstydliwe dziewice, ale może w końcu się rozkręcą i przestana być takimi dupolizami… to mnie cieszy, choć narazie nie do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę