Ukraińcy to za mało. Światowe media informują, skąd Polska będzie sprowadzała pracowników. Niektórzy obawiają się, że otworzy to furtkę muzułmanom - Niezłomni.com

Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / Pacific Forces

Ukraińcy to za mało. Światowe media informują, skąd Polska będzie sprowadzała pracowników. Niektórzy obawiają się, że otworzy to furtkę muzułmanom

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Światowe media informują, że lekarstwem na brak rąk do pracy w Polsce mają być Filipińczycy. Opierają się na depeszy francuskiej agencji AFP, o sprawie mówi też korespondent dziennika „Die Welt”, Philipp Fritz.

W Polsce brakuje rąk do pracy. Braków nie są w stanie uzupełnić już pracownicy m. in. z Ukrainy oraz Mołdawii. Ponieważ sprowadzenie siły roboczej z krajów muzułmańskich nie wchodzi w rachubę ze względów religijnych i politycznych, rząd polski wpadł na pomysł zatrudnienia pracowników z katolickich Filipin

– pisze niemiecki dziennikarz, który uważa, że przyjmowanie obywateli Filipin za wymówkę wobec nagabywań ne strony Brukseli.

Warszawa może powiedzieć, że skoro przyjmuje migrantów z Filipin, to nie musi przyjmować ich z Bliskiego Wschodu czy Afryki

– podkreśla. Dziennikarz podaje, że to niejako konieczność ze względu na kwestie demograficzne (starzejące się społeczeństwo oraz wysoki poziom emigracji osób młodych).

Zdaniem Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, rządy obydwu krajów są bliskie zawarcia porozumienia.

AFP informuje, że zdaniem analityków do 2030 w Polsce będzie brakować 4 mln pracowników.

Niektórzy komentatorzy obawiają się, że wśród imigrantów zarobkowych z Filipin będą muzułmanie.

Inni podkreślają pracowitość Filipińczyków:

(3518)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę