Portal informacyjno-historyczny

fot. YouTube

W Polsce pojawi się fala imigrantów? Rząd przygotowuje specjalne przepisy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska otworzy się na imigrantów zarobkowych. Jak informuje ,,Dziennik Gazeta Prawna”, doszło do konsultacji między ministerstwami pracy, spraw wewnętrznych oraz inwestycji i rozwoju. Cel: opracowanie strategii imigracyjnej.

Głównym wyzwaniem jest sprostanie potrzebom rynku. Obecnie w miastach, w których bezrobocie sięgało 20 procent, brakuje rąk do pracy.

Rząd planuje ułatwić wszystkim przybyszom spoza UE uzyskiwanie zezwoleń na pracę i jednocześnie wydłużyć czas ich obowiązywania. Obecnie to najwyżej trzy lata, wkrótce może być nawet pięć. Ale znacznie większe znaczenie może mieć inna proponowana zmiana: małżonek osoby, która ma już pozwolenie, nie będzie musiał starać się o taki dokument

– podaje ,,Dziennik Gazeta Prawna”.

Wiceminister pracy Stanisław Szwed potwierdza w rozmowie z gazetą, że dojdzie do ułatwienia procedur.

Ponadto w planach złagodzenie jest procedur dotyczących imigracji dla krajów Azji Południowo-Wschodniej, m.in. Wietnamu czy Filipin. Jak podaje ,,DGP”, rząd liczy na załatanie w ten sposób dziury demograficznej.

Filipińczycy są cenionymi pracownikami w sektorze usług opiekuńczych czy branży IT

– podkreśla Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

(3921)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. czemu nie myslicie o ludziach, tylko o firmach? Polska to firmy, czy ludzie? Kto głosował na was, firmy, czy ludzie? Nie dacie zarobić nigdy pracownikom, tylko włascicielom firm. Jakim prawem niszczycie rynek pracy Polakom? Kto wam dał takie prawo? To jest działanie na szkodę obywateli, to jest zdrada stanu. ami idxcie i pracujecie za minimum krajowe. Jeśli nie bedzie pracowników spoza polski, firmy będą musiały podnieść zarobki pracownikom, aby ich pozyskać. Sprowadzanie obych, to zdrada narodu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę