fot. screen Youtube / program Polsat News

Koniec gadania. Lapid pożałuje swoich słów. Polityk wziął sprawy w swoje ręce. ,,To sygnał, że rząd Rzeczypospolitej nie będzie tolerował tych, którzy…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) chce zakazu wjazdu dla Jaira Lapida, który w wywiadzie dla Polsatu News zdradził, że ,,Polacy zabili 200 tys. Żydów”. Reakcją na skandaliczne słowa jest interpelacja do szefa MSZ Jacka Czaputowicza.

Pan Jair Lapid, członek izraelskiego parlamentu, udzielił 21 lutego br. wywiadu telewizji Polsat News, w którym w sposób, oczywiście, sprzeczny z faktami historycznymi stwierdził, że ,,ponad 200 tysięcy Żydów zostało zabitych podczas drugiej wojny światowej przez Polaków”. Lapid powiedział także w tym wywiadzie, że ,,był powód, dla którego Niemcy umieścili swoje obozy zagłady w Polsce, a nie gdzieś indziej: ponieważ mieli tu dużo współpracowników wśród Polaków”

– napisał Tyszka, który podkreśla, że izraelski polityk ,,w fałszywy i oszczerczy sposób przedstawia rzekomy udział Polaków w zagładzie Żydów”.

Umocowanie prawne decyzji? Art. 435 ustawy o cudzoziemcach, który zezwala na umieszczenie obcokrajowca w wykazie osób niepożądanych. Powód?

jeśli wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej

Tyszka podkreśla, że w przypadku Lapida jego pobyt jest ,,niepożądany ze względu na interes Rzeczypospolitej Polskiej”.

oficjalne uznanie pana Lapida za osobę niepożądaną w Polsce wysłałoby sygnał, że rząd Rzeczypospolitej nie będzie tolerował tych, którzy w sposób ewidentny szkodzą naszym wzajemnym relacjom

– podkreśla.

(13311)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. no w końcu …. jakiś polityk z jajami… reszta to jakieś cieple kluchy, jak tylko usłyszą słowo izrael to nogi im się trzęsą jak galareta

  2. Brawo p.Tyszka . Szkoda ze Kukiz’15 nie ma „swoich” mediów bo robią kawał dobrej roboty. Mają mój głos.

  3. Kukiz’15 to jedyne ugrupowanie, które broni dobrego imienia Polski. Tylko oni tutaj mają jaja i naprawdę chcą dobrze dla tego kraju. Cała reszta to tchórze i pozoranci, którzy tylko patriotów udają, a w rzeczywistości chodzą na obcej smyczy tak samo, jak chodzili platformersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.