,,Trzecia wojna – wybór strategii”. Dokument, który pokazuje, jak może dojść do globalnego konfliktu wojskowego [WIDEO]

w Filmy dokumentalne


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Projekcja wydarzeń mających miejsce podczas posiedzenia Rady Wojennej NATO w sytuacji ataku Rosji na kraje bałtyckie. Nawiązująca do „Wojny światów” Orsona Wellesa inscenizacja jest oparta na rozmowach z członkami Rady Wojennej NATO.

Przedstawia kolejne etapy krytycznej narady: od sposobów zbierania informacji z pola, przez ich analizę, konsultacje z rządami poszczególnych krajów, po proces podejmowania decyzji. Członkowie Rady mają za zadanie dojść do porozumienia i wspólnie podjąć decyzję o kolejnych krokach NATO.

Tajny pokój posiedzeń Rady Wojennej NATO w Londynie jest szczelnie zamkniętym bunkrem, do którego na bieżąco napływają informacje i zdjęcia z satelity i źródeł wojskowych. W posiedzeniu uczestniczy sześciu wysokich przedstawicieli kręgów wojskowych, politycznych i dyplomatycznych o zróżnicowanych poglądach. Pomimo często przeciwstawnych opinii i oceny sytuacji, członkowie Rady mają za zadanie dojść do porozumienia i wspólnie podjąć decyzję o kolejnych krokach NATO, czynionych w odpowiedzi na działania wojsk rosyjskich, usprawiedliwiane koniecznością wspomagania protestów mniejszości rosyjskiej w Estonii i Łotwie.

Dokument przedstawia potencjalną reakcję NATO na powtórzenie się gruzińskiego i ukraińskiego scenariusza wydarzeń w Estonii i Łotwie.

(966)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.