Trump nie chciał kryzysu rządowego. Prezydent USA wycofał się z jednego ze swoich sztandarowych pomysłów. Na tajnym spotkaniu zdradził jednak,że…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jednym z punktów programu wyborczego Donalda Trumpa była budowa na granicy USA z Meksykiem muru, który miał pomóc w walce z nielegalnymi imigrantami. Do tej pory nic w tej kwestii się nie wydarzyło, ale Trump nie porzucił tych planów. Ma tylko kłopoty z realizacją tego pomysłu.

Trump jakiś czas temu zażądał, by w budżecie na 2017 roku znalazły się środki na budowę muru. Chciał 30 miliardów dolarów na obronność i 3 miliardy na kontrolę granic, w tym 1,4 mld na rozpoczęcie budowy pierwszego odcinka muru (całość budowy, która może potrwać około 3,5 roku, ma pochłonąć ponad 20 mln dolarów). Temu ostatniemu punktowi sprzeciwili się Demokraci i część Republikanów. Groziło to nieprzyjęciem budżetu, więc prezydent USA musiał póki co wycofać się ze swojego pomysłu. Inaczej doszłoby do „government shutdown deadline”, czyli zawieszenia działalności rządu. Rezygnacja Trumpa z walki o mur daje szanse, że do 28 kwietnia sprawę uda się zamknąć i odsunąć zagrożenie rządowego paraliżu.

To dobrze dla Kraju, że prezydent Trump usunął sprawę muru z porządku obrad, które dalej będą się toczyć w systemie obu izb i w układzie dwupartyjnym, mając teraz większe szanse na znalezienie rozwiązań w kluczowych kwestiach

– powiedział reprezentujący Demokratów senator Charles Schumer, który budowę muru uważa za bezsensowne marnotrawienie pieniędzy podatników.

Sam Trump ma inne zdanie na ten temat. Na zamkniętym spotkaniu z dziennikarzami reprezentującymi gazety, serwisy i telewizje konserwatywne zapowiedział, że z planu budowy muru się nie wycofał. Obiecał, że powróci do sprawy we wrześniu.

Co Donald Trump obiecał Polakom. ,,Dajcie mi dwa tygodnie i…” [WIDEO]

(835)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.