fot. screen Twitter

To zdjęcie Merkel i Trumpa podbiło internet. Ale kiedy spojrzymy na nie z innej perspektywy, widzimy majstersztyk propagandy (foto)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szczyt G7 to rozmowy o wielkich interesach w błyskach fleszy. To wojna nie tylko na słowa. Dla mediów rządowych to szansa na pokazanie, że to przywódca ich kraju rządzi.Widzimy to na przykładzie fotografii Donalda Trumpa i Angeli Merkel.

W trakcie negocjacji dotyczących międzynarodowego handlu gra toczy się o miliony dolarów. Odpowiednio zrobione zdjęcie, które trafi do mediów, pozwala kształtować opinię publiczną. Donald Trump opuścił szczyt przed zakończeniem i podkreślił, że USA nie podpiszą wspólnej deklaracji. Jak podkreślił, jego kraj nie jesty ,,świnką-skarbonką”.

Tymczasem fotograf niemieckiego rządu zrobił zdjęcie, które miało pokazać, że to Merkel rządzi, a buńczuczna mina Trumpa sugeruje pogardę dla wspólnych ustaleń liderów (ci otaczają kanclerz Niemiec – prezydent USA siedzi przed nimi w konfrontacyjnej postawie).

Tylko to samo zdjęcie zrobione przez sztab Trumpa rzuca zupełnie inne światło na negocjacje. To prezydent USA jest w centrum – to on nadaje ton rozmowom i to do niego należy ostatnie słowo.

Podobnie postąpili fotografowie z innych krajów:

Tymczasem internauci jednak wykorzystali zdjęcie do zabawnych komentarzy na temat rzeczywistości:

(5328)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.