Der Grossmufti von Palästina vom Führer empfangen. Der Führer empfing in Gegenwart des Reichsministers des Auswärtigen von Ribbentrop den Grossmufti von Palästina, Sayid Amin al Husseini, zu einer herzlichen und für die Zukunft der arabischen Länder bedeutungsvollen Unterredung. 9.12.41 Presse Hoffmann

To nie Hitler wymyślił Holokaust? Premier Izraela twierdzi, że odnaleziono nowy dokument

w Historia Niemiec/Historia Żydów/II wojna światowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sensacyjnego odkrycia dokonano w Bibliotece Narodowej Izraela. Odnaleziony został tam telegram od Heinricha Himmlera do Wielkiego Muftiego Amina Al-Husseiniego. Szef SS w swojej wiadomości wyraził poparcie hitlerowców dla Arabów w walce przeciwko „światowemu żydostwu”, a cała sprawa rzuca nowe światło na Holocaust.
Telegram Himmlera został nadany 2 listopada 1943 roku – dokładnie w 26. rocznicę deklaracji z Balfour. To pierwszy w historii dokument, który uznawał prawa narodu żydowskiego do ustanowienia państwa w Palestynie. Został wydany przez Wielką Brytanie.

Himmler dokładnie wiedział, kiedy wysyła telegram. Do Wielkiego Muftiego Amina Al-Husseiniego napisał m.in:

Z sympatią obserwujemy walkę o wolność Arabów, zwłaszcza w Palestynie, przeciwko żydowskim najeźdźcom. Mamy wspólnego wroga i wspólna walka z nim tworzy silną więź łączącą Niemcy i poszukujących wolności Arabów na całym świecie. Dlatego cieszę się, w rocznicę fatalnej deklaracji z Balfour, z Twojej ciągłej walki zmierzającej do wielkiego zwycięstwa.

Co ciekawe to właśnie Palestyńczycy mają stać za zagładą Żydów. Premier Izraela Benjamina Netanyahu w 2015 roku wyraził zdanie, że Hitler został nakłoniony do Holocaustu właśnie przez Al-Husseina, bowiem obawiał się, że wyrzuceni z Europy Żydzi przyjdą do Palestyny. Na pytanie, co w takim razie z nimi zrobić, Hitler miał usłyszeć, że może ich nawet spalić. Ten plan Niemcy potem konsekwentnie i brutalnie realizowali. Netanyahu został oskarżony o wypaczanie historii, ale ze swoich słów się nie wycofał.

(13037)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.