To naprawdę zdarzyło się w katolickiej katedrze. Katolicy na całym świecie oburzeni. Gwiazdą wieczoru: Conchita Wurst [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W wiedeńskiej katedrze św. Szczepana doszło do niecodziennej sytuacji. Miała miejsce modlitwa w intencji homoseksualistów z okazji Światowego Dnia AIDS. Współgospodarzem był kardynał Christoph Schönborn, a gwiazdą wieczoru była ,,Conchita Wurst”.

Świątynia została udekorowana banerami organizacji homoseksualnych. Kardynał specjalne honory oddał działaczowi gejowskiemu, Gerry’emu Keszlerowi, promotorowi wydarzenia.

Diecezja ogłosiła, że uroczystość upamiętnia ,,36 milionów zmarłych i daje sygnał przeciwko uprzedzeniom”. Kardynał nauczał: „Bóg nie przyszedł, by potępić, ale zbawić. Nie osądzać, nie wykluczać, nie przywoływać do porządku”.

Słynny transwestyta Thomas Neuwirth, czyli Conchita Wurst, potępiał wykluczenie, dyskryminację i prześladowania tych, którzy przeżywają swoją tożsamość w sposób odmienny od większości.

Warto przypomnieć, że w 2008 roku w muzeum przylegającym do katedry odbyło się wystawa prac obejmujących przedstawienie aktów homoseksualnych. Jeden z obrazów prezentował interpretację Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem i Jego apostołami przedstawionymi jako homoseksualiści w trakcie orgii. Natomiast w samej katedrze w walentynki pary homoseksualne otrzymywały błogosławieństwo. W biuletynie katedralnym prezentowano homoseksualną parę i ich adoptowanego syna jako alternatywną formę rodziny.

źródło: PCh24.pl

(9635)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

    • I się tutaj dziwimy że kataklizm za kataklizmem goni jak takie rzeczy się dzieją a księża jeszcze w tym biorą udział to jest chore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.