Portal informacyjno-historyczny

To będzie hit: powstanie superprodukcja o polskich bohaterach przestworzy z Dywizjonu 303!

w Zapowiedzi wydawnicze


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wszystko wskazuje na to, że Polacy nareszcie doczekają się filmu o naszych lotnikach, którzy w 1940 r. bronili angielskiego nieba. Jak informuje Newsweek, reżyserem produkcji o legendarnej formacji zostanie Łukasz Palkowski, twórca nagradzanych Bogów.

Twórcy scenariusza to Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus. Pisząc oparli się na losach trzech przyjaciół, którzy poznali się w szkole lotników w Dęblinie, razem przeżyli wybuch II wojny światowej, potem przedzierali się przez Rumunię do Wielkiej Brytanii. Tam trafili do Dywizjonu 303.

Fabuła filmu bardziej niż do znanego ze szkół dzieła Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303” będzie podobna do narracji wydanej w Polsce 10 lat temu książki „Sprawa Honoru” autorstwa dwojga amerykańskich dziennikarz Lynne Olson i Stanley’a Clouda, która była w Polsce wydawniczym hitem. Amerykanie opisali w niej prawdziwe losy czterech polskich pilotów – asów dywizjonu 303: Witolda Urbanowicza, Mirosława Ferica, Witolda Łokuciewskiego i Jana Zumbacha, wychowanków dęblińskiej „Szkoły Orląt”, którzy w 193 9 r. zostali ewakuowani z Polski, a potem jako piloci polskiej jednostki dołączyli do churchilowskich „nielicznych”.

Producent Jacek Samojłowicz dopina właśnie budżet, który będzie wysoki – ok. 14 mln. złotych, i jest przekonany, że mu się uda.

źródło: Rzeczpospolita, Newsweek.pl

(286)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę