Portal informacyjno-historyczny

Tak Lech Wałęsa tłumaczył, dlaczego ułaskawił ,,Słowika”. Winę zrzuca na… ,,klechów”. ,,Ze mną się nie podzielili…” (wideo)

w Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Słowik” był legendą mafijnego półświatka. W latach 90. zrobiło się o nim głośno na całą Polskę. Zajmował się m.in. sprowadzaniem wielkich transportów kokainy z Ameryki Południowej. Mimo to w 1993 r. ułaskawił go ówczesny prezydent Lech Wałęsa. Jak to tłumaczył?

Ostatnio o Lechu Wałęsie zrobiło się znowu głośno i internauci przypomnieli wywiad byłego prezydenta, w którym tłumaczy, dlaczego zdecydował się ułaskawić gangstera. Ciążył wtedy na nim wyrok z 1987 r., kiedy został skazany na sześć lat więzienia za kradzieże i rozboje. Jednak kiedy po trzech latach wyszedł na przepustkę, za kraty już nie powrócił. Ukrywał się, a w międzyczasie wystąpił z wnioskiem o ułaskawienie.

Prezydent Wałęsa podpisał – jak to tłumaczył? Przekonało go poparcie, jak sam to ujął, ,,klechów”. Według Wałęsy, był wtedy tylko ,,malusieńkim słowiczkiem”. Sam nie miał nic z tym wspólnego, bo ,, ani ze mną się nie podzielili, ani gorzały nie dali”. Oto nagranie opublikowane przez jednego z internautów:

źródło: TVP / Twitter

(6597)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę