Ta piosenka to dowód, że patriotyzm wśród młodzieży na pewno nie zginie. Wspaniała lokalna inicjatywa, której efektem jest piosenka i równie świetny teledysk [wideo]

w Bohaterowie/Piosenki/Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie pozwólmy umrzeć przeszłości, choć wielu nie chce dziś o niej pamiętać. Damian Bujak Bujkowski to kolejny młody artysta, który oddaje hołd zapomnianym polskim bohaterom. Suwalczanin przygotował piosenkę pt Marian Ryś Piekarski- bohater Suwalszczyzny zainspirowaną historią młodego chłopaka, który za swoja odwagę i oddanie stracony został przez komunistów.

Tło do teledysku jego utworu stworzyli ludzie, którzy tak jak młody muzyk dążą do odkrywania kart historii Suwalszczyzny. Wystąpili: Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki”, walczący o pamięć zaginionych w obławie augustowskiej, ksiądz prałat Stanisław Wysocki, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach i kibice ‚Wigier Suwałki”

Marian „Ryś” Piekarski – harcerz, żołnierz Armii Krajowej i Armii Krajowej Obywatelskiej, członek Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Odznaczony Krzyżem Walecznych. Ten dziewiętnastolatek uwolnił 6 żołnierzy AK z więzienia w Suwałkach. Został skazany na śmierć przez komunistyczne władze.

„Bardzo brakuje nam w dzisiejszych czasach autorytetów, szczególnie ludziom młodym. Ryś może być doskonałym wzorem do naśladowania. Bez wątpienia jest bohaterem Suwalszczyzny. Bohaterowie i głośno opowiadane świadectwa starszych pokoleń – budują nasze postawy patriotyczne i to chcieliśmy pokazać w naszym video”

– Arkadiusz Wronowski realizator klipu

„Młodzi szukają swojej tożsamości i nie wstydzą się słowa patriotyzm i tego, że są z Polski. Duża zasługa w tym rapu. Moim marzeniem było by po raz kolejny temat patriotyzmu wywołał dyskusje, zainspirował a może… zafascynował”

– Damian Bujkowski, autor utworu

(59)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.