Portal informacyjno-historyczny

Ta kara to dopiero początek – czarne chmury nad TVN-em. Wypowiedź członkini KRRiT rozpętała burzę: koncesja na włosku

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media elektryzuje sprawa kary dla TVN24, która zdaniem KRRiT miała manipulować podczas relacjonowania wydarzeń pod Sejmem w grudniu ubiegłego roku. Zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Bochwic twierdzi, że kara mogła być znacznie surowsza.

Mam nadzieję, że idiotyczna i groźna decyzja KRRiT w sprawie TVN zostanie cofnięta. W wolnym kraju nie można karać mediów za stronniczość

– napisał na Twitterze znany publicysta Igor Janke.

Na jego komentarz odpowiedziała Teresa Bochwic, która napisała:

Nie tylko łamali ustawę o RTV, za co zostali ukarani, ale nie dochowali własnych zobowiązań koncesyjnych, co pozwalałoby podważyć ich prawo do koncesji, a tej nikt im nie odebrał

Na głosy krytyków, że kara nie ma uzasadnienia, odpowiadała:

Zdaniem KRRiT, Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

Miało to polegać na zachęcaniu widzów do udziału w zgromadzeniu przed budynkiem Sejmu RP, nieinformowaniu widzów o rozwiązaniu przez Policję zgromadzenia przed Sejmem RP, jednostronnym prezentowaniu wydarzeń poprzez dobór zapraszanych do studia komentatorów i gości, fałszywym przedstawianiu wydarzeń sprzed gmachu Sejmu RP poprzez manipulowanie obrazem i brak niezwłocznego sprostowania informacji nieprawdziwych.

Według KRRiT naruszeniem zasad rzetelnego dziennikarstwa w relacjonowaniu i ocenie wydarzeń sprzed budynku Sejmu RP był dobór gości i ekspertów zapraszanych do studia, z których zdecydowana większość nie kryła swojego krytycznego nastawienia do koalicji rządowej.

KRRiT zwróciła również uwagę na paski:

Cytowano z reguły bardzo emocjonalne wypowiedzi polityków, zawierające sugestie o rozwiązaniach siłowych wobec uczestników blokowania mównicy oraz zgromadzenia przed Sejmem: „Pomaska PO: jedyna opcja jest taka, że marszałek wezwie straż i nas zacznie wynosić – życzymy powodzenia” oraz „Borowska (Kukiz’15): w tym momencie jest tak gorąco, że może dojść nawet do rękoczynów”

(4896)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę