Ta kara to dopiero początek – czarne chmury nad TVN-em. Wypowiedź członkini KRRiT rozpętała burzę: koncesja na włosku

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media elektryzuje sprawa kary dla TVN24, która zdaniem KRRiT miała manipulować podczas relacjonowania wydarzeń pod Sejmem w grudniu ubiegłego roku. Zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Bochwic twierdzi, że kara mogła być znacznie surowsza.

Mam nadzieję, że idiotyczna i groźna decyzja KRRiT w sprawie TVN zostanie cofnięta. W wolnym kraju nie można karać mediów za stronniczość

– napisał na Twitterze znany publicysta Igor Janke.

Na jego komentarz odpowiedziała Teresa Bochwic, która napisała:

Nie tylko łamali ustawę o RTV, za co zostali ukarani, ale nie dochowali własnych zobowiązań koncesyjnych, co pozwalałoby podważyć ich prawo do koncesji, a tej nikt im nie odebrał

Na głosy krytyków, że kara nie ma uzasadnienia, odpowiadała:

Zdaniem KRRiT, Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

Miało to polegać na zachęcaniu widzów do udziału w zgromadzeniu przed budynkiem Sejmu RP, nieinformowaniu widzów o rozwiązaniu przez Policję zgromadzenia przed Sejmem RP, jednostronnym prezentowaniu wydarzeń poprzez dobór zapraszanych do studia komentatorów i gości, fałszywym przedstawianiu wydarzeń sprzed gmachu Sejmu RP poprzez manipulowanie obrazem i brak niezwłocznego sprostowania informacji nieprawdziwych.

Według KRRiT naruszeniem zasad rzetelnego dziennikarstwa w relacjonowaniu i ocenie wydarzeń sprzed budynku Sejmu RP był dobór gości i ekspertów zapraszanych do studia, z których zdecydowana większość nie kryła swojego krytycznego nastawienia do koalicji rządowej.

KRRiT zwróciła również uwagę na paski:

Cytowano z reguły bardzo emocjonalne wypowiedzi polityków, zawierające sugestie o rozwiązaniach siłowych wobec uczestników blokowania mównicy oraz zgromadzenia przed Sejmem: „Pomaska PO: jedyna opcja jest taka, że marszałek wezwie straż i nas zacznie wynosić – życzymy powodzenia” oraz „Borowska (Kukiz’15): w tym momencie jest tak gorąco, że może dojść nawet do rękoczynów”

(4941)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.