Portal informacyjno-historyczny

Ta decyzja zmieni krajobraz Warszawy na dobre. Są dwie mocne deklaracje członków rządu [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Temat zburzenia Pałacu Kultury i Nauki pojawia się co jakiś czas, ale nigdy nie miał poparcia tak wielu czołowych polityków. Tym razem głos zabrał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który komentował sprawę w RMF FM.

Robert Mazurek zapytał Glińskiego o pomysł zburzenia reliktu komunizmu w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Minister odpowiedział, że nie miałby nic przeciwko, od razu jednak zaznaczył, że „musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta, bo jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć dobrych decyzji”. Mazurek zasugerował, że „tylko były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce zburzyć PKiN”.

Nie no…(…), chyba paru naszych ministrów i kolegów. Ja nie mam nic przeciwko

– odpowiadał.

Jak najbardziej jestem za tym, aby ten relikt komunizmu zniknął z centrum Warszawy. Mam nadzieję, że kiedyś tak się stanie. Chciałbym, żeby w to miejsce powstało coś piękniejszego. Marzę o tym od 40 lat

– mówił z kolei wicepremier Mateusz Morawiecki.

Arkadiusz Urban, publicysta, historyk, działacz opozycji antykomunistycznej i więzień polityczny PRL-u, napisał na Facebooku:

Pałac Kultury to przysłowiowy „kij osikowy” wbity w serce Warszawy przez Stalina. Muszę więc przyznać, iż z dużą nadzieją przyjąłem opinię wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Glińskiego, iż nie ma On „nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki na 100-lecie Niepodległości”. POPIERAM!

Zamieścił jednocześnie obrazową grafikę:

Tak władza ludowa budowała Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina:

A tak Warszawa wyglądała przed wojną:

(6103)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Ludzie czyście na głowę upadli. To zabytek co prawda bolszewicki ale można zrobic to mądrzej obudowując szkłem i sciągnąć iglice. Zmienić wygląd diametralnie . w stylu art deco na przykład .

  2. JESTEM PRZECIWNA ZBURZENIU PAŁACU ,TO TEŻ JEST KAWAŁ NASZEJ HISTORII ,ACZKOLWIEK MAŁO HLUBNEJ , ALE NASZEJ , A JEŻELI JUŻ TO , POCZEKAJCIE NA UCHODZCÓW – MOŻE GO ZBURZĄ – WYSTARCZY TYLKO KRZYŻ NA SZCZYCIE WMONTOWAĆ … W STANACH TAK ZROBILI .. ZROBIĄ I U NAS ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę