Portal informacyjno-historyczny

Szokujące kulisy śledztwa w sprawie zamachu w Berlinie, w którym zginął polski kierowca. Niemcy nie mogą uwierzyć, kto przekonał terrorystę do ataku

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Stacja telewizyjna RBB i dziennik „Berliner Morgenpost” przynoszą sensacyjne informacje. Tunezyjski terrorysta Anis Amri, który porwał polską ciężarówkę, a następnie dokonał zamachu, w wyniku którego zginęło 12 osób, a 100 zostało rannych, mógł działać z inspiracji policyjnego informatora.

Agent Urzędu Kryminalnego (LKA) w Nadrenii Północnej-Westfalii o kryptonimie VP-01, który sam ma tureckie korzenie, miał nakłaniać islamistów do dokonywania zamachów w Niemczech. Świadek twierdzi również, że jednym z pomysłów, który proponował, był atak za pomocą ciężarówki. W zeznaniach został określony jako najbardziej radykalna osoba w środowisku radykalnego kaznodziei Abu Walaa. Miał mówić, że potrzebuje ,,dobrych ludzi” do dokonania zamachu.

Agent działał w środowisku radykalnych islamistów. Dla policji zbierał informacje o najgroźniejszych islamistach w środowisku.

Landeskriminalamt (Krajowa Policja Śledcza Niemiec) odmawia zajęcia stanowiska. Jednak przywoływany przez media ekspert Tobias Singelnstein twierdzi, że policyjni agenci mogą zbierać informacje, a nie prowokować do przestępstwa.

Kaznodzieja Abu Walaa, a właściwie Ahmad Abdulaziz Abdullah A. to uchodźca z Iraku, który do Niemiec trafił w 2001 roku.

źródło: Tagesspiegel.de

(5976)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę