Portal informacyjno-historyczny

Symboliczna sytuacja: Polacy w Niemczech alarmują, że chcą im zabrać kościół, tymczasem tuż obok powstaje meczet

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Gazeta Polska Codziennie” alarmuje o paradoksalnej sytuacji w niemieckim Essen. – Dotarła do nas szokująca wiadomość, że planowana jest sprzedaż kościoła pw. św. Klemensa w Essen, przy którym działa polska parafia, jedyna na terenie miasta – alarmują Polacy w Essen.

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele klubu „Gazety Polskiej” oraz Polskiej Listy Wyborczej „Polacy w Essen”, którzy zwracają uwagę, że kościół jest ostoją polskości: odprawiane są msze św. w języku ojczystym, funkcjonują organizacje, przeprowadzane są akcje charytatywne. Kościół tętni życiem, ale i tak ma iść pod młotek, co brzmi absurdalnie, bo w mieście stoi sporo pustych kościołów.

,,GPC” wystosowała pytanie do biskupstwa w Essen. Odpowiedź wskazuje, że los kościoła jest rzeczywiście zagrożony. Co ciekawe, w sprawie kościoła nie używa się słowa sprzedaż, ale mowa jest o „potrzebie dopasowania ofert i struktur do wciąż zmieniających się warunków społecznych i kościelnych”.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że kościół znajduje się w ciekawym położeniu.

W pobliżu przebiega ulica zdominowana przez muzułmanów, a kilkaset metrów dalej budowany jest meczet. Skojarzenia są natychmiastowe

– tłumaczą Polacy z Essen. Tymczasem według nieoficjalnych informacji, kościół miałby zostać kupiony przez popularnego dewelopera.

źródło: Gazeta Polska Codziennie / na zdjęciu: polski kościół i istniejący już meczet w Essen

(2654)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę