Symbole SS i Wehrmachtu na paradzie w Niemczech. Mieszkańcy nie widzą nic złego

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas ludowego święta w miejscowości Colmnitz w Saksonii doszło do skandalu. W historycznej paradzie aktorzy mieli na sobie mundury Wehrmachtu i SS. Tymczasem eksponowanie symboli nazistowskich zostało w Niemczech zakazane…

Sprawę opisał m.in. Der Spiegel. Czytamy, że sami mieszkańcy nie widzą w skandalicznym fakcie nic złego – wprost przeciwnie: aktorzy w tragicznie kojarzącym się Polakom strojach strojach zebrali oklaski. Większość obseratorów wyrażała dumę.

Jak informuje Niezalezna.pl:

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż jednym z ważniejszych, prominentnych mieszkańców Colmnitz był esesman Obersturmfuehrer Horst Boehme, członek NSDAP, jeden z dowódców Waffen-SS, który brał czynny udział w holokauście, był współpracownikiem samego szefa policji bezpieczeństwa i służby bezpieczeństwa Rzeszy Reinharda Heydricha.

Dlaczego mieszkańcy nie protestowali przeciwko takiej promocji totalitaryzmu? Jedna z mieszkanek mówiła, że ta swoista rekonstrukcja historyczna opowiada prawdziwą niemiecką historię, a mieszkańcom w latach 30. i 40. żyło się lepiej niż obecnie.

Problem dostrzega jednak policja w Dreznie, która rozpoczęła postępowanie. Zgodnie z przepisami symbolika podczas podobnych uroczystości musi być zaklejona.

Opisany powyżej przypadek to nie pierwsze takie zdarzenie. Wśród najbardziej głośnych należy wymienić sytuacje we wsi Holm (Szlezwik Holsztyn), Tegernsee (Bawaria), czy w miejscowości Freiberg (Saksonia).

źródło: Niezależna.pl / media niemieckie

(944)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.