• mt.jpg
  Z flagą Maciej Skupiński i Rafał Simonides, fot. pzmuaythai.pl
 • 22.jpg
  fot. Fb Polski Związek Muaythai
 • 5.jpg
  fot. Fb Polski Związek Muaythai
 • 3.jpg
  fot. Fb Polski Związek Muaythai
 • pzmt.jpg
  fot. FB Polski Związek Muaythai
 • 14886237_330893437285442_66689418_n.jpg
  Efektowna akcja Dawida Mirkowskiego (czerwony strój), Fot. Fb EMF - European Muaythai Federation
 • 4-1.jpg
  fot. pzmuaythai.pl

Sukces Polaków na Mistrzostwach Europy Muaythai: Zdobyliśmy siedem medali. Trener kadry: „Jesteśmy solidną marką”

w Sport


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Przywieźliśmy siedem medali z zawodów, w których rywalizuje czołówka światowego sportu amatorskiego i zawodowego tej dyscypliny – podsumowuje udział Polaków na Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA w Chorwacji drugi trener kadry narodowej muaythai Maciej Skupiński. Pierwszym trenerem jest Rafał Simonides.

Na mistrzostwach turnieju wystąpiło dziesięcioro zawodników z Polski, zdobyli siedem medali, sześć brązowych i srebrny. Brąz wywalczyli Natalia Leciejewska, Kamil Dybiec, Łukasz Kubiak, Jakub Rajewski, Rafał Korczak i Łukasz Radosz. Srebro wywalczył Dawid Mirkowski, który uległ w finale po wyrównanej i dobrej walce z doświadczonym Ukraińcem Stanislavem Perzhanovskim, nieznacznie na punkty, 29-28.

– Turniej, jak wszystkie które odbywają się pod patronatem IFMA dobrze obsadzony i dobrze zorganizowany. Walki stały na wysokim poziomie – ocenia Maciek Skupiński w rozmowie z portalem Niezlomni.com. Mistrzostwa w chorwackim Splicie trwały od 22 do 30 października. Uczestniczyło w nich czterdzieści państw.

– Postawa Polaków w przegranych walkach nie przynosi wstydu. Jesteśmy solidną marką muaythai, musimy jednak wyeliminować pewne niedociągnięcia. Konsekwentnie pracujemy nad tym, aby należeć do grona najlepszych drużyn w tej dyscyplinie. Dziękuję za ten wyjazd – podsumowuje Skupiński.

– Największe wrażenie zrobili na mnie Kamil Dybiec, Rafał Korczak i Dawid Mirkowski. Pokazali ogromną waleczność i determinację. Kamil i Dawid mają ogromny potencjał, mam nadzieję, że będzie procentował w przyszłości – chwali swoich zawodników drugi trener kadry, jeden z prekursorów muaythai w Polsce i pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie walki.

Chorwackie mistrzostwa były eliminacjami do WorldGames, które odbędą się w przyszłym roku we Wrocławiu. Więcej informacji o imprezie można znaleźć TUTAJ– Muaythai będzie oficjalną dyscypliną na tej imprezie. Medale zdobyte przez Polaków w muaythai będą liczyły się w ogólnej klasyfikacji medalowej Polski – mówi Skupiński.

TP

Polski Związek Muaythai

(843)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.