Portal informacyjno-historyczny

Spotkanie największych przywódców duchowych religii świata w Asyżu, a wśród nich zasiada… Zygmunt Bauman. Wygłasza też jedno z głównych przemówień

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W zeszłym miesiącu odbyło się spotkanie największych przywódców religii świata. Co ciekawe, wśród nich zasiadł Zygmunt Bauman, filozof, a w przeszłości funkcjonariusz zbrodniczej organizacji komunistycznej.

Spotkanie modlitewne odbyło się z okazji 30. rocznicy ekumenicznego spotkania modlitewnego zorganizowanego w tym mieście w 1986 roku przez Jana Pawła II.

Wśród duchownych katolickich, protestanckich czy takich jak judaizm i hinduzim siedział również Bauman. Znajdował się w bezpośrednim otoczeniu papieża Franciszka – jak zauważa Grzegorz Górny, który poinformował o sprawie, w pewnym momencie oddzielała ich zaledwie jedna osoba.

Poza tym wygłosił jedno z kilku głównych przemówień, poświęcone rewolucji kulturalnej.

Nakreślił w nim dzieje ludzkości jako wciąż toczący się proces, prowadzący od struktur plemiennych poprzez państwa narodowe ku społeczności globalnej o mentalności kosmopolitycznej. Wiele miejsca poświęcił Franciszkowi, podkreślając jego intelektualny wkład w dzieło integracji narodów

– informuje wPolityce.pl.

WPolityce.pl podaje także, że Bauman dostał zaproszenie od Wspólnoty św. Idziego, jednego z organizatorów.

Obecnie Bauman jest przedstawiany jako jeden z twórców koncepcji postmodernizmu. Tymczasem warto przytoczyć fragment wniosku skierowanego do ministra bezpieczeństwa publicznego w listopadzie 1950 r. Dokument sporządzono w sprawie o „zatwierdzenie mjr. BAUMAN ZYGMUNTA, syna Maurycego na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Polit. KBW”. J

Jako szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów”

Oprócz działalności w KBW był także agentem informacji Wojskowej o pseudonimie „Semjon”.

źródło: wPolityce.pl

(2246)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę