Spektakularna klęska Donalda Tuska. Polska przegrała w Brukseli 1:27 w kluczowej sprawie

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To miał być test dla Donalda Tuska, który robił wszystko, aby Komisja Europejska nie zgodziła się na Nord Stream 2. Ale jak informuje Forsal.pl, Polska przegrała w Brukseli znów stosunkiem głosów 1:27.

Po marcowym głosowaniu na korzyść Tuska, który pozostał przewodniczącym Rady Europejskiej, mówił:

Zrobię wszystko, by uchronić Polskę przed izolacją w Europie

Janusz Lewandowski zapewniał:

Tusk jako szef Rady Europejskiej ma poparcie nie tylko 27 krajów, lecz także znakomitej większości Polaków, co odzwierciedlają sondaże. Polska pozostaje normalnym krajem

Z kolei Radosław Sikorski podkreślał:

dzisiaj było 27:1 przeciwko Polsce. I niech to będzie najlepszym dowodem, jak kiedyś byliśmy skuteczni, a jak skuteczni jesteśmy dzisiaj.

Niestety w kluczowej dla Polski sprawie skuteczność Tuska zawiodła, mimo że zaklinał KE. Twierdził, że gazociąg będzie szkodliwy dla całej UE. W liście do Junckera pisał:

Budowa Nord Stream 2 pozwoli Rosjanom na zamknięcie szlaku tranzytowego przez Ukrainę, a agresja na ten kraj się nie skończyła. (…) Uzależni nas bardziej od rosyjskich dostaw i skupi tranzyt gazu wzdłuż istniejącej trasy. Ponadto umocni pozycję Gazpromu jako dominującego dostawcy gazu do UE

Tymczasem jak informuje Forsal, Komisja Europejska po cichu stosunkiem głosów 1:27 bez dyskusji zgodziła się na Nord Stream 2 z Rosji przez Bałtyk. Nim będzie tłoczony rosyjski gaz do Niemiec. Jego budowę mają w połowie kredytować francuski Engie, holenderski Royal Dutch Shell, niemieckie Uniper i Wintershall oraz austriacki OMV.

Na ,,nie” była tylko polska komisarz Elżbieta Bieńkowska. Teraz stronie polskiej pozostaje tylko liczyć na przeciąganie się negocjacji, aby do tego czasu powstał Baltic Pipe, który umożliwi przesyłanie norweskiego gazu do Polski przez Danię. Dzięki temu Gazprom nie stałby się monopolistą w regionie.

źródło: Forsal / grafika: Bieznesalert.pl

(11575)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.