Portal informacyjno-historyczny

Seria zagadkowych podpaleń w Holandii: na początek spłonęło nowe centrum islamskie. Muzułmanie zapowiadają ustanowienie patroli [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W środę w nocy w płomieniach stanęło centrum islamskie w miejscowości Culemborg w Holandii. Policja bada, czy doszło do podłożenia ognia.

W budynku miał w przyszłości powstać meczet, ale podczas całonocnego pożaru budynek został w znacznej mierze zniszczony, co stawia pod znakiem zapytania plany lokalnej społeczności muzułmańskiej.

Muzułmanie byli świadkami ,,wielkiej tragedii”, jak sami określili zdarzenie. – Nie mogliśmy nic zrobić, kiedy nasze święte miejsce stanęło w płomieniach. Straszny moment – komentowali naoczni świadkowie zdarzenia.

Centrum islamskie powstało po tym, jak lokalne Stowarzyszenie Islamskie kupiło w ostatnie lato dawny basen za 410 tys. euro. Oprócz meczetu miało tu powstać miejsce spotkań dla lokalnej społeczności muzułmańskiej.

Muzułmanie zastanawiają się, czy było to podpalenie, bo jak twierdzą, nie spotkali się wcześniej z wrogością ze strony mieszkańców, nikt im nigdy nie groził. Jednak co ciekawe, wkrótce po podpaleniu centrum, w płomieniach stanęło sześć samochodów w pobliskiej dzielnicy. Należały one zarówno do muzułmanów, jak i rodowitych Holendrów.

Teraz muzułmanie planują patrole po mieście, aby zapobiec podobnym aktom wandalizmu. Na razie nie wiadomo, jaki los czeka spalony budynek. Siedem meczetów w Rotterdamie i Amsterdamie rozpoczęły już zbiórkę pieniędzy na odbudowę miejsca.

(1399)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę