fot. TT/Adam Nieznaj

Sensacyjne informacje: kim naprawdę jest Ludmiła Kozłowska? ,,Przygotowano dla niej legendę-przykrywkę…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niezalezna.pl informuje o artykule ukraińskiego dziennikarza Andrija Bożenko, który na portalu antikor.com.ua opisał życiorys Ludmiły Kozłowskiej, szefowej Fundacji Otwarty Dialog. – Kozłowska „śpiochem” zwerbowanym przez FSB? – pyta w tytule serwis.

,,Śpioch” to sposób na wykorzystanie uprzednio zwerbowanych agentów, będących w „trybie śpiącym”, którzy są przekierowani do działań aktywnych. Autor sugeruje, że kimś takim jest Kozłowska.

Ludmiła Kozłowska pochodzi z Sewastopola (Autonomiczna Republika Krymu). Po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską w 2014 roku, kobieta otrzymała rosyjskie obywatelstwo. Zajmuje się działalnością społeczną. W 2004 roku była aktywną uczestniczką Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. W latach 2005-2006 stała na czele kampanii mającej na celu wyprowadzenie Floty Czarnomorskiej z Sewastopola. W przeszłości była również koordynatorem międzynarodowych projektów w ramach „FOD’’ w dziedzinie rozwoju projektów i przedsiębiorstwa ES.T.Kom (Ukraina). Jej mężem jest Polak Bartosz Kramek – działacz społeczny i polityczny oraz przewodniczący rady wspomnianej Fundacji. Kramek jest znany również z tego, że w lipcu 2017 roku opublikował 16 tez dotyczących niepodporządkowanie się władzy, w tym również postulują niepłacenie podatków

– czytamy na Niezalezna.pl.

Bożenko kontynuuje:

Jednak, jeśli przyjrzeć się bliżej, to staje się jasne – na samym początku swojej aktywnej działalności Kozłowska wpadła w sprawdzoną maszynę werbunku FSB Rosji za pomocą szantażu, kompromitacji oraz nacisku na osoby bliskie, w szczególności na jej brata – biznesmena Petra Kozłowskiego. On „wszedł” w krymski biznes na przełomie lat 90-tych i 2000, i stale go rozszerzał. Przy czym robił to niezupełnie legalnie. […] Właśnie dzięki szantażowi i naciskom FSB na Kozłowskiego, jeszcze we wczesnych latach udało się zwerbować jego siostrę. Zwerbowanie Kozłowskiego potwierdza również ten fakt, że fabryka „Mayak” została szybko skreślona z listy odosobnienia, która była przygotowana po przyjściu na Półwysep Krymski „zielonych ludzików””

Krym ma tutaj znaczenie strategiczne. Był on rozpatrywany przez Kreml ,,jako przyszły teatr działań wojennych”, co z kolei ,,ymagało obecności dobrze przygotowanych kadr w środowisku proukraińskim”.

W tym przypadku nie trzeba było szukać odpowiedniego człowieka, dlatego, że Kozłowska już była „agentem wpływu”. Dla pracy na Krymie przygotowano dla niej legendę-przykrywkę. Np. w wieku 13 lat ona otworzyła w Sewastopolu pierwszą ukraińską bibliotekę i będąc nastolatką, organizowała protesty pod sztabem Floty Czarnomorskiej FR na rzecz obrony budynku biblioteki. W rzeczywistości ta „zasługa” była jawnie przesadzona, a informacja sfałszowana, ponieważ w samej bibliotece nie ma śladu Kozłowskiej. Ona jawnie przypisała sobie obce zasługi, ponieważ de facto pierwsza ukraińska biblioteka była założona w 1998 roku przy wsparciu ukraińskiej diaspory. Kolejnym kłamstwem Kozłowskiej jest również to, że 2004 roku, w czasie Pomarańczowej Rewolucji, aktywnie uczestniczyła w radykalnej opozycyjnej organizacji Czarna Pora w Sewastopolu. Działacze tej organizacji zaprzeczają temu faktowi

– pisze dziennikarz. Autor opisuje szczegóły organizacyjne, twierdząc, że działania były niezgodne z prawem, pisząc m.in.:

Fundamentem biznesu Kozłowskiego jest przejęte w wątpliwy sposób, podupadające państwowe przedsiębiorstwo produkujące oświetlenia dla statków „Mayak” w Sewastopolu. Firmy związane z Kozłowskim zarabiają również na wynajmie lokali. Mieszkania zakładowe zostały sprzedane, a ich lokatorzy brutalnie eksmitowani przez grupę ochroniarzy. Z lokatorami nie było „otwartego dialogu”.

Działalność organizacji była na tyle podejrzana, że w końcu miała zainteresować polskie i rosyjskie organy ścigania:

„Świadczy o tym m.in. dokument Prokuratury Generalnej, którym dysponuje redakcja. Mowa jest w nim o wszczęciu śledztwa wobec Kozłowskiej na podstawie oskarżeń o zdradzie państwa, pomocy działalności organizacji terrorystycznych i finansowaniu terroryzmu”.

źródło: Niezalezna.pl

(25699)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. zamiast ją zamknąć i osądzić jako szpiega i prowokatora politycznego to oni wypuszczają taką czerwoną …. kobietę

  2. Nie ważne komu służy. Za samo poparcie dla zbrodniczego zamachu stanu zwanego przez różnych popaprańców majdanem – za łeb i WON!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.