Sejm nie chce zająć się problemem banderyzmu. Poseł Kukiz’15 nie wytrzymał. To wystąpienie zostanie zapamiętane na długo [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta. To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować? – grzmiał z mównicy sejmowej poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

Wystąpienie miało miejsce po tym, jak na konwencie seniorów zapadła decyzja o zdjęcie debaty nad projektem ustawy Kukiz’15 dotyczącym penalizacji banderyzmu ze środowych obrad. Głos zabrał wtedy poseł Rzymkowski:

Jak długo będziemy ulegać tej narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? W 1990 roku parlament polski potępił Akcję Wisła, a do tej pory Sejm nie jest w stanie potępić i wprowadzić do swojego porządku prawnego regulacji, która będzie potępiała banderyzm – zbrodniczą ideologię, która kładzie się cieniem między naszymi narodami

– mówił.

Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta. To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować? Jak długo przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego, plują nam w twarz, porównują marszałka Piłsudskiego (…) z bandytą Banderą, naszych bohaterów z AK i NSZ z porównują z bandytami z OUN-UPA. Jak długo będziemy znosić te upokorzenia?!

– pytał.

Poseł również niedawno udostępniał nagranie, które pokazuje, jak zbrodnicza formacja SS Galizien jest fetowana na Ukrainie.

Oto „bohaterowie narodowi” naszych umiłowanych sąsiadów🇺🇦. „To jest przykład dla naszej młodzieży, mają kogoś do naśladowania, kogo dziedziczyć, jacy powinni być, jak żyć i co robić dla Ukrainy” – rzecze sołtys banderowiec. Proszę zwrócić uwagę na mundury SS. Ile jeszcze upokorzeń musimy znieść ze strony banderowskiej i esesmańskiej Ukrainy?!

– napisał na Facebooku.

(1413)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Boże gdzie nasza duma narodowa jak mamy żyć jako naród bez tozsamosci bez historii bez szacunku do zamordowanych,dlaczego dalej plują nam w twarz niemcy ,banderowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.