Kim są ultrasi i czym są ustawki? Była dziennikarka TVN Style próbowała przedstawić to czytelnikom. Jej wyjaśnienie wywołało kpiny

w Humor/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Yvette Żołtowska-Darska, która przez 7 lat kierowała kanałem TVN Style, rozmawiała z Michałem Pazdanem w swojej książce, gdzie piłkarz reprezentacji Polski m.in. wyjaśniał, że ,,nigdy nie był ultrasem”. Autorka postanowiła mniej zorientowanym czytelnikom wyjaśnić, kim oni są.

Pazdan podkreślił, że nigdy nie chodził na żadne ustawki. W książce znalazł się specjalny przypis, by laikom wytłumaczyć, o co chodzi. Żołtowska-Darska wyjaśnia:

Ultrasi to w każdym klubie grupa najradykalniejszych kibiców. Bardziej interesują ich rozróby niż wyniki. Tak naprawdę, futbol jest dla nich na drugim planie. Najważniejsze to dać upust agresji – odpalić zabronione race na stadionie, wulgarnie wygrażać przez cały mecz rywalom czy szukać zaczepki z kibicami rywali

Ani słowa o oprawach, często o patriotycznym charakterze, które tworzą niezapomnianą atmosferę. Autorka pomyliła ultrasów z chuliganami, co zostało jej wytknięte.

(5744)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.