Portal informacyjno-historyczny

,,Są geje, lesbijki, osoby transpłciowe, niebinarne, lesbijki wychowujące dziecko”. Powstał pierwszy w Polsce kalendarz LGBT

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Powstał pierwszy kalendarz LGBT w Polsce. Na zdjęciach znaleźli się geje, lesbijki i tęczowe rodziny.

– To bardzo ciekawe możliwości wizualnego zaprezentowania stereotypów, tożsamości i różnorodności naszej społeczności

– mówi Onetowi Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Grupy Stonewall, stojącej za stworzeniem kalendarza.

Zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup małego busa, którym członkowie Stonewall, organizacji działającej na rzecz osób LGBT+, będą jeździć po mniejszych miejscowościach i organizować tam ,,różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne”.

Osoby widoczne na zdjęciach kalendarza to ,,geje, lesbijki, osoby transpłciowe, niebinarne, są również dwie lesbijki wychowujące dziecko” – wszyscy to członkowie grupy Stonewall.

Poznańskie stowarzyszenie organizuje Marsze Równości – w tym roku wzięła w nim udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz reżyserka Agnieszka Holland.

Wydanie kalendarza spotkało się również z głosami krytycznymi. Iwona L. Konieczna, dziennikarka i blogerka, napisała, że nie wie dlaczego, twórcy kalendarza upowszechniają stereotypy na temat kobiet.

Na jednym zdjęciu znajduje się ,,kobieta, jak rozumiem lesbijka – utytłana i umęczona podczas „męskiej” pracy pod zlewem. Wynika ze zdjęcia, że to takie trudne dla kobiet – wymienić czy odetkać kolanko. Upaprze się przy tym biedny wątły kwiatek, miejsce pracy zaświni. No i oczywiście weźmie do zadania niewłaściwy klucz do rur – jak przystało na idiotkę. Może i takie właśnie są lesbijki, niekumate, ale mnie to dyskryminuje. Jestem hetero i sobie radze z hydrauliką. Nie wiedziałam, że jak lesbijka, to brakuje intelektu, żeby podstawić jakąś miskę – zanim zacznie odkręcać kolanko. Bo hetero baby tak nie mają

– żartuje we wpisie na Facebooku.

1 4 5 6 7 8

źródło: Onet.pl / fot. Chriss Adams – materiały prasowe

(2563)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę