Róża Rzeplińska z pieniędzmi od Sorosa. Na liście płac jest również młodsza córka prezesa TK

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do stowarzyszenia Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, od lat płyną pieniądze George’a Sorosa – kontrowersyjnego miliardera inwestującego w rajach podatkowych. Środki te zasilają konto zarówno organizacji, jak i samej Rzeplińskiej. Tylko w 2014 r. zarobiła ona na pracy w swoim stowarzyszeniu niemal 50 tys. zł – informuje „Gazeta Polska”.

To Stowarzyszenie 61, o którym zrobiło się głośno za sprawą debaty prezydenckiej. Bronisław Komorowski prezentował wtedy plansze z nazwą strony internetowej organizacji – mamprawowiedziec.pl. Media informowały, że we władzach stowarzyszenia zasiadała córka urzędującego Prezydenta.

Tymczasem prezesem zarządu Stowarzyszenia 61 jest Róża Rzeplińska – córka Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, którego na to stanowisko w 2010 r. powołał Bronisław Komorowski.

Jak informuje Gazeta Polska koszty działalności Stowarzyszenia to 476 tys., z czego na wynagrodzenia wydano 385 tys.

Od lat jednym z głównych donatorów organizacji Rzeplińskiej jest George Soros, który wspiera Stowarzyszenie 61 poprzez finansowane przez siebie podmioty

– informuje GP.

Z czego utrzymuje się stowarzyszenie? W 2014 r. z kwoty pół miliona złotych, jaką Stowarzyszenie 61 otrzymało od grantodawców, ponad 300 tys. zł przypadło na Fundację im. S. Batorego, założonej przez Sorosa. Na projekt Mam Prawo Wiedzieć Fundacja Sorosa przeznaczyła ponad 400 tys. złotych.

Fundacja Batorego obsługuje program Obywatele dla Demokracji – stamtąd do Stowarzyszenia popłynęło niemal 700 tys. zł.

Róża Rzeplińska, córka prezesa TK, w 2014 roku zarobiła 47 tys. złotych. Na liście płac jest także, młodsza córka Maja Rzeplińska.

więcej w Gazecie Polskiej / fot. Wikipedia / materiały prasowe

Stowarzyszenie wydało oświadczenie – pełna treść TUTAJ

Fragment wypowiedzi Róży Rzeplińskiej w trakcie debaty „Aktywność warszawskich opozycjonistek – wczoraj i dziś” zorganizowanej przez Inicjatywę RAZEM’89 pod patronatem Anny Komorowskiej, Pałac Prezydencki, 8 marca 2014 r.

(27455)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

10 komentarzy

 1. W tytule artykułu „Róża Rzeplińska z pieniędzmi od Sorosa” jest tyle prawdy co w stwierdzeniu „Duda bierze kasę od Palikota”. No bo bierze. Wszyscy to wiedzą. Palikot płaci podatki, te idą do budżetu państwa a z budżetu państwa idzie wynagrodzenie prezydenta. Prawda? Prawda. A jednak kłamstwo. Na tym właśnie polega insynuacja.

  • Bredzisz. Wszelkie fundacje to tak naprawdę kanały przerzutu pieniędzy z kont organizacji na konta prywatne. Tylko czasem udaje się przy okazji zrobić coś pożytecznego. Co fakt płacenia z fundacji Sorosa do fundacji Rzeplinskiej ma wspólnego z manipulacją?

   • To, że nie ma takiego faktu. Fundacja Sorosa nie dała Stowarzyszeniu 61 ani złotówki. Ich sprawozdanie finansowe jest publicznie dostępne na stronie internetowej a w nim pełna lista grantodawców. Ja to sprawdziłem. A Ty?

    • I to sprawozdanie jest tak wiarygodne jak twój bełkot i to że jesteś Polakiem z krwi i kości żydzie.

     • ot i cała dyskusja – nie masz żadnych dowodów tylko plotki więc zostają ci antysemickie wyzwiska. liczą się fakty a nie pomówienia kolego. jeśli twierdzisz, że sprawozdanie nie jest wiarygodne pokaż jakiś dowód.

 2. To, że nie ma takiego faktu. Fundacja Sorosa nie dała Stowarzyszeniu 61 ani złotówki. Ich sprawozdanie finansowe jest publicznie dostępne na stronie internetowej a w nim pełna lista grantodawców. Ja to sprawdziłem. A Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.